Kategórie

Fitness prístroje

 

 

Premýšľate nad tým, že by ste sa začali pravidelne venovať cvičeniu? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo zmeniť svoje telo? Túžite po ráznej zmene životného štýlu? Počas dňa vykonávate množstvo aktivít, ktoré súvisia predovšetkým s vašimi pracovnými povinnosťami, starostlivosťou o domácnosť a deti? Túžite po tom, aby ste si po príchode domov z práce oddýchli a nabrali dostatok novej energie? Máte problémy so spánkom? Túžite po tom, aby ste si našli aktivitu, ktorá by vám pomohla v dostatočnej mierne odreagovať sa od každodenných náročných povinností? Riešením môže byť pre vás to, keď začnete pravidelne a intenzívne využívať rôzne fitness prístroje.

fitness prístrojefitness pristroje

Kvalitné prístroje za najnižšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/56-posilnovacie-stroje-a-zariadenia


Keď sa povie slovné spojenie fitness prístroje, mali by vám v prvom rade napadnúť hlavne tie, ktoré umožňujú cvičiacemu vykonávanie špecifického pohybu. Tento pohyb je založený na pravidelnom opakovaní pohybov, ktoré je možné vykonávať aj v bežnou živote samostatne. Prípadne môže byť vykonávaný aj pomocou použitia rôznych iných športových pomôcok, napríklad bicykla. Z tohto dôvodu sa vôbec nemusíte obávať toho, že by cvičenie na fitnes prístrojoch bolo náročné z hľadiska zapamätania si jednotlivých pohybov. Všetky fitness prístroje vás totiž dokážu jednoducho a hlavne bezpečne samé naviesť na vykonávanie jednotlivých automatických pohybov. Nemusíte sa tak skutočne ničoho báť. Všetko, čo potrebujete pri cvičení na fitness prístrojoch je len poriadna dávka trpezlivosti a odhodlania, nájsť si pre seba pár minút denne a spraviť niečo dobré pre svoje telo.

Medzi fitness prístroje patria v prvom rade eliptické trenažéry, rotopedy, veslovacie trenažéry, bežecké pásy a steppery. Každý z týchto fitness prístrojov je založený na vykonávaní iného pohybu. Všetky pohyby majú však spoločné to, že vďaka pravidelným vykonávaním týchto pohybov môžete zmeniť svoje telo z zvýšiť úroveň svojej fyzickej kondície. Pohyby, ktoré vám umožňujú tieto fitness prístroje vám pomôžu spevniť lýtka, stehná, spevniť váš zadoček a boky. Všetky vyššie uvedené fitnes prístroje obsahujú aj špeciálne nášľapné plochy na vaše chodidlá. Tieto nášľapné plochy obsahujú aj sťahovacie remienka, s výnimkou bežeckých pásov a stepperov.

Pri eliptickom trenažéri pohybujete systematicky rukami a nohami po eliptickej dráhe. Čo sa týka rotopedu, tak ten vám umožňuje vykonávanie pohybu, ktorý je veľmi podobný bicyklovaniu sa. Pri veslovacom trenažéri zasa vykonávať pohyb, ktorý možno sledovať pri veslárskych pretekoch. Bežecký pás vám umožňuje uskutočňovanie poklusu alebo behu na jednom mieste. Čo sa týka stepperu, tak ten vám umožní vykonávanie systematického pohybu, ktorý je založený na pravidelnom striedaní oboch chodidiel. 

Fitnes prístroje rozlišujeme podľa toho, či si na svoj chod vyžadujú zapojenie do elektrickej siete alebo nie Pokiaľ si ju nevyžadujú, tak obsahujú aj veľký displej, ktorí dokáže cvičiacemu spríjemniť vykonávanie cvičenia. Na tomto displeji môžete sledovať televízne vysielanie. Taktiež môžete takto vybavené fitness prístroje synchronizovať s vašim mobilným telefónom a počúvať tak hudbu alebo sledovať videá, ktoré máte v telefóne. Tiež poznáme aj fitness prístroje, ktoré si nevyžadujú zapojenie do elektrickej siete. Obsahujú však LCD displej, vďaka ktorému sa môžete dozvedieť všetky dôležité informácie ohľadom vášho aktuálneho cvičenia. Fitness prístroje sú tu pre vás a môžete na nich cvičiť aj keď ste doma.