Kategórie

Kotúče na činky

 

 

Trávite veľa času posilňovaním? Chceli by ste vďaka svojmu pravidelnému tréningu zameranému na posilňovanie dosiahnuť naberanie svalovej hmoty, predovšetkým v oblasti horných partií, teda rúk? Túžite po zmene stavby svojho tela? S ohľadom na úroveň vašej fyzickej kondície sa zaraďujete medzi mierne pokročilých, pokročilých alebo profesionálov? Túžite po tom, aby ste pri svojom pravidelnom tréningu dosahovali čo najlepšie výsledky? Rozprávali ste sa so svojim osobným trénerom a poradil vám, aby ste začali v rámci tréningoch používať činky? V tom prípade vám môže nasledujúci článok pomôcť zorientovať sa v tom, aké poznáme v oblasti posilňovania kotúče na činky.


kotúče na činkykotuce na cinky

 

Kotúče na činky za super ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/40-zavazie


Činky predstavujú jednu z azda najtypickejších fitness pomôcok. Keď sa povie slovo fitness alebo posilňovanie automaticky mnohým z nás napadne predstava vyšportovaného svalovca, ktorý pomocou oboch svojich rúk dvíha činku. Skutočnosť je však taká, že činky ako fitness pomôcka nie sú určené úplne pre všetkých fitness nadšencov. Pri činkách musíte totiž zohľadni úroveň  fyzickej kondície cvičiaceho. Pre začiatočníkov sú určené činky s hmotnosťou maximálne do 2 kg. Pre mierne pokročilých sa odporúča cvičiť s činkami s hmotnosťou do 5 kg, mierne pokročilých je odporúčaná hmotnosť činiek do 10 kg, pokročilý môžu cvičiť s činkami s hmotnosťou do 15 kg a profesionáli môžu vykonávať cvičenie s činkami s hmotnosťou od 15 kg vyššie.

Na to, aby bolo možné vytvoriť akúkoľvek činku sú potrebné tri veľmi dôležité komponenty. Patrí sem v prvom rade posilňovacia tyč. V oblasti fitness máte na výber z rozličných druhov posilňovacích tyčí.  Môžete sa tiež stretnúť aj s dvomi menšími rovnými tyčami. Sú určené na vytvorenie klasických jednoručiek. Ďalším neodmysliteľným komponentom, ktorý je rovnako dôležitý pre vytvorenie činky je bezpečností hriadeľ. Zabezpečuje pohodlie a stabilitu počas cvičenia. Nie je totiž žiaduce, aby vám počas cvičenie kotúče na činky spadli na podlahu.

Jednoznačne najdôležitejšie pre vytvorenie činky sú určite kotúče na činky. V ponuke sú samostatne alebo v rámci nakladacieho setu, prípadne setu, ktorý obsahuje výlučne kotúče na činky. Vyrobené sú z rôznych materiálov. Odlišujú sa od seba cenovou hladinou, v ktorej sa pohybujú.  Veľmi dôležitý je tiež aj materiál, z ktorého je samotné závažie na činky vyrobené.  V praxi sa najčastejšie stretnete s tým, že závažie na činky je vyrobené z betónového, liatinového alebo železného materiálu. Je len na vás, pre ktorý z materiálov sa rozhodnete. Najobľúbenejšie je však závažie na činky vyrobené z betónového materiálu. Toto závažie býva obalené v plastovom puzdre, takže má veľmi dobrú životnosť a nie je vôbec náročné z hľadiska udržiavania.

Poznáme závažie na činky rôznej hmotnosti. Väčšinou je možné zohnať závažie s hmotnosťou 1  kg, 1,25 kg, 2,5 kg, 5 kg, 10 kg alebo 15 kg. Samozrejme, toto závažie je možné zakúpiť si samostatne alebo v rámci setu, kde sa nachádza v rôznych hmotnostných kombináciách. Ak chcete, aby bolo vaše závažie na činky bezpečne a pohodlne uskladňované,  odporúčame vám, aby ste porozmýšľali nad možnosťou zakúpiť stojan na závažie. Nebudete tak musieť svoje obľúbené závažie na činky mať doma pod posteľou alebo na dne skrine. Môžete ho mať bezpečne uskladniteľné, a v rámci logického celku. Závažie nižšej hmotnosti býva na vrchných a závažie s vyššou hmotnosťou na spodných priečkach.