Kategórie

Rebriny s hrazdouRozmýšľali ste nad tým, že by ste sa začali pravidelne venovať posilňovaniu? Chceli by ste zvýšiť úroveň svojej fyzickej kondície? Chceli by ste sa cítiť a vyzerať lepšie a krajšie? Veľa ľudí, ktorí sa začali venovať pravidelnému tréningu sa zhodujú v tom, že sa začali cítiť lepšie. Prospelo to nielen ich spánkovým návykom, ale tiež sa im zlepšil aj ich psychický stav. Cvičenie a posilňovanie predstavuje druh aktívnej relaxácie, ktorí je odporúčaný hlavne pre mladých a ľudí nachádzajúcich sa v produktívnom veku. Ak sa chcete pravidelne venovať posilňovaniu, môžete začať pravidelne navštevovať fitness centrum alebo si zakúpiť niektoré z fitness pomôcok, prípadne fitness zariadení. Veľmi dobrým príkladom fitness pomôcok, ktorá vám pomôže získať lepšiu úroveň fyzickej kondície sú práve rebriny s hrazdou.


Rebriny s hrazdou za TOP ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/55-hrazdy


Pri prvom pohľade na rebriny s hrazdou si možno pomyslíte, že ide o fitness pomôcku, ktorá je vhodná výlučne pre vybavenie každého fitness centra. Ako sa však hovorí, zdanie niekedy aj klame. Rebriny s hrazdou nie sú tak priestorovo náročné ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ak bývate v bytovom dome na sídlisku alebo na dedine, ale máte veľký chodbový priestor, môžete si rebriny s hrazdou umiestniť sem. Ešte lepšie priestorové podmienky majú určite ľudia žijúci v rodinných domoch. Nezabúdajte, že pri kúpe rebriny s hrazdou je potrebná aj montáž pomocou vŕtačky. Pri tejto montáži musíte dbať na presnosť a dôslednosť. Nie je totiž žiaduce, aby sa rebriny s hrazdou počas vykonávania cvičenia oddelili od steny. Môže to mať vážne zdravotné dôsledky pre cvičiaceho, ale aj pre samotnú stenu.

Rebriny s hrazdou majú tú výhodu, že vám umožnia okrem vykonávania zhybov na hrazde aj ďalšie špecifické cviky. Väčšina rebrín s hrazdou je tak stavaná, že hrazdu z nej môžete kedykoľvek zložiť. Zostanú vám tak rebriny, ktoré vám tiež môžu veľmi dobre poslúžiť. Môžete si napríklad na spodnú tyč hrazdy umiestniť svoje chodidlá a pravidelne tak vykonávať klasické „brušáky“.  Veľa začiatočníkov tiež využíva hrazdy na to, aby sa naučili dvíhať váhu svojho vlastného tela pomocou rúk. Táto schopnosť je veľmi užitočná v prípade, že sa rozhodnete využívať na rebrinách aj hrazdu.

Rebriny s hrazdou vám umožnia uskutočňovanie zhybov. Ide o veľmi jednoduchý a celkom ľahko zapamätateľný cvik. Pri tomto cviku je veľmi dôležité, aby ste uchopili paralelnú tyč palcami smerom dopredu, teda nadhmatom. Nohy môžete mať prekrížené alebo vystreté. Spustite sa dole, ruky majte pri uchopení tyče vystreté. Následne sa snažte z tejto pozície dvihnúť smerom hore dovtedy, kým sa vaša brada nebude nachádzať na úrovni paralelnej tyče, prípadne sa môže nachádzať aj nad tyčou. V lakťoch by ste mali cítiť mierne napnutie. Následne sa snažte v tejto pozícií zotrvať približne 5 sekúnd a potom sa vráťte do východiskovej pozície.

Nezabúdajte, že dosiahnutie najefektívnejších výsledkov, ktoré umožňujú rebriny s hrazdou je podmienené správnym dýchaním. Je veľmi dôležité, aby ste pri cvičení na rebrinách s hrazdou nezabúdali na pravidelného striedanie hlbokého nádychu s hlbokým výdychom. Platí to aj pri vyššie uvedenom cviku. Keď sa držíte paralelnej tyče, musíte sa zhlboka nadýchnuť. Keď sa budete dvíhať smerom hore a vaša brada sa bude nachádzať približne na úrovni paralelnej tyče alebo nad ňou, mali by ste sa zhlboka vydýchnuť. Pri hlbokom dýchaní totiž dochádza k správnej aktivácií brušných svalov.