Kategórie

Hrazda na zhybyRozhodli ste sa svoj pravidelný posilňovací tréning zamerať na posilňovanie horných partií vášho tela? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo zmeniť vaše vlastné telo? Chceli by ste, aby si aj vaše okolie v pozitívnom slova zmysle všimlo, že sa pravidelne a intenzívne venujete posilňovaniu? V tom prípade vám určite pomôže, ak sa zameriate hlavne na cviky zamerané na posilňovanie rúk a ďalších horných partií vášho tela. Na to vám určite pomôže práve hrazda na zhyby. V nasledujúcich riadkoch sa vám budeme snažiť v krátkosti a stručnosti priblížiť, aké výhody so sebou prináša hrazda na zhyby.

hrazda na zhybyhrazda na zhyby

Hrazdy na zhyby za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/55-hrazdy

 

Dnes už každé fitness centrum obsahuje hrazdu na zhyby. Skutočnosť je však taká, že poznáme niekoľko typov hrázd. Okrem cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú, sa tiež odlišujú aj montážou, ktorú si vyžadujú. Na základe toho rozlišujeme hrazdy, ktoré je možné pripevniť o zárubňu dverí, pripevniť do steny alebo tiež aj pripevniť do stropu. Záleží iba na vašich priestorových a finančných možnostiach, pre ktorú z uvedených typov hrázd na zhyby sa rozhodnete. Hrazdu na zhyby, ktorá sa pripevňuje o zárubňu dverí najčastejšie volia ľudia žijúci v bytových domoch. Hrazdu na zhyby,  ktorú je potrebné primontovať o stenu alebo o strop si väčšinou kupujú ľudia, ktorú majú na cvičenie vo svojom dome vyhradenú väčšiu úžitkovú plochu.

Vo väčšine fitness centier je možné nájsť hrazdu na zhyby, ktorá sa montuje o stenu alebo do stropu. Taktiež tu môžete nájsť aj stacionárne bradlá, ktoré tiež umožňujú vykonávanie zhybov. Na rozdiel od vyššie uvedených typov hrázd nevyžadujú montáž. Jednoducho ich len zložíte a umiestnite tam, kde si ich prajete mať.

Hrazda na zhyby umožňuje vykonávanie špecifických zhybov. Tento cvik vôbec nie je náročný na zapamätanie. Môžu ho vykonávať všetci fitness nadšenci, ktorí sa nachádzajú na rôznych úrovniach fyzickej kondície. Výnimku tvoria iba začiatočníci, nakoľko vykonávanie zhybov je založené na tom, že dvíhate pomocou svojich rúk celú váhu svojho tela. Na to, potrebujete mať v rukách určitú fyzickú silu. Pri zhyboch dochádza, ako sme už vyššie spomínali, k posilňovaniu horných partií ľudského tela.  Pri vykonávaní zhybov tak posilňujete bicepsy, tricepsy, deltový sval, veľký prsný sval a svaly chrbta.

Vďaka pravidelnému a intenzívnemu vykonávaniu zhybov docielite, že váš chrbát sa bude nachádzať  v tvare vysnívaného písmena V. Okrem toho nadobudnete aj svalovú objem v oblasti bicepsov a tricepsov, čo je tiež vidno na prvý pohľad. Práve tieto svaly nosíme počas roka najčastejšie odhalené. Počas jarných a letných mesiacov totiž zvykneme nosiť tričká, u dám sú to aj blúzky s krátkym rukávom alebo bez rukávov. Počas jesenných a zimných mesiacov zasa zvykneme nosiť tričká s dlhým rukávom. Ak nie sú príliš hrubé, tiež sa dá voľným okom pozorovať, že sa pod nimi nachádzajú vytrénované bicepsy a tricepsy.

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky pri svojom pravidelnom tréningu zameranom na posilňovanie, tak je určite hrazda na zhyby pre vás tým najlepším riešením. Ponúka viacero možností montáže. V prípade, že vám neostáva dostatok času na pravidelné návštevy fitness centra, tak nech sa páči, môžete si ju zaobstarať aj na domáce používanie. Nezáleží na tom, či bývate v bytovom dome alebo vlastníte rodinný dom. Hrazdy na zhyby sú pre všetkých.