Kategórie

Myslíte si, že by vám prospela zmena životného štýlu? Čo by ste povedali na to, ak by ste sa začali denne venovať špecifickej pohybovej aktivite? Prospelo by to nielen vášmu telu, ale tiež aj vašej mysli, pretože by ste si mohli každý deň prevetrať hlavu a zbaviť sa tak stresujúcich myšlienok z práce. Pravidelný fitness tréning si pochvaľujú ľudia po celom svete, preto sa fitness stalo populárnym po celom svete. Nielenže urobíte niečo dobré pre svoje telo, ale tiež aj pre samých seba. Ideálnym pomocníkom sa preto môže pre vás stať jedinečný stroj na posilňovanie. Je ich viacero druhov, preto si môžete vybrať presne ten, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.

 

Stroj na posilňovanieStroj na posilňovanie je dnes už bežnou súčasťou každého fitness centra. Majitelia rozličných fitness centier si dnes už veľmi dobre uvedomujú, že ak si chcú získať stabilnú a pravidelnú klientelu, mali by myslieť na to, že medzi fitness nadšencami sa nájdu ľudia, ktorí obľubujú rozličné stroje na posilňovanie. Na základe toho poznáme stroj na posilňovanie, ktorí je zameraný na posilňovanie jednotlivých častí ľudské tela. Tieto stroje na posilňovanie ďalej delíme na stroje zamerané na posilňovanie horných častí ľudského tela a stroje zamerané na posilňovanie dolných častí ľudského tela. Každý z týchto strojov je určený na posilňovanie špecifickej časti ľudského tela.

 stroj na posilňovaniestroj na posilnovanie

 

Stroje na posilňovanie nájdete TU: http://fitness-sport.sk/56-posilnovacie-stroje-a-zariadenia

 

Stroj na posilňovanie zameraný na horné partie ľudského tela je určený na bicepsy, tricepsy, ramená a svaly chrbta. Dnešné moderné stroje na posilňovanie tohto zamerania sú založené na tom, že pomocou špeciálnych rukovätí, ktoré obsahujú mäkkú výplň, dvíhate závažie vami zvolenej hmotnosti. Väčšina týchto strojov je založená tiež na tom, že toto závažie dvíhate smerom zhora nadol, ale nájdu sa medzi nimi aj také stroje na posilňovanie, ktoré vám umožňujú dvíhanie zhora nadol. Je len na vás, akému stroju na posilňovanie dáte prednosť. Záleží aj od toho, ktorý z pohybov sa vám viac zapáči.

 

Stroj na posilňovanie zameraný na posilňovanie dolných častí ľudského tela je podobne ako stroj na posilňovanie horných partií ľudského tela založený na tom, že dvíhate závažie vami zvolenej hmotnosti.  Medzi tieto stroje na posilňovanie jednoznačne patria stroje, ktoré umožňujú cvičiacemu zakopávanie alebo tiež aj predkopávanie. Pri zakopávaní sa snažíte umiestniť svoje nohy čo najviac k sedacím svalom a pri predkopávaní sa zasa snažíte o to, aby sa vaše nohy nachádzali na paralelnej úrovni s podlahou.  K veľmi obľúbenému stroju na posilňovanie patrí stroj, ktorý vám umožňuje špecifické posilňovanie lýtkových svalov. Je založený na tom, že špeciálnu kotvu umiestnite na svoje ramená a pomocou špičiek svojich nôh sa ju snažíte tlačiť smerom hore.

 

Ako sme už vyššie uviedli, špecifickou súčasťou každého stroja na posilňovanie patrí závažie. Nebojte sa, v prípade strojov na posilňovanie jednotlivých častí ľudského tela, nepôjde o závažie v tvare kotúčov. Závažia, ktorú sú súčasťou strojov na cvičenie majú tvar kvádru s nízkou výškou. V strednej časti obsahujú dieru, ktorá slúži na umiestnenie kolíka napomáhajúceho pri dvíhaní závažia. Závažie sa na stroji na posilňovanie nachádza v usporiadaní podľa hmotnosti. Znamená to, že čím je závažie ťažšie, tým na nižšej pozícií sa nachádza. Väčšinou sú hmotnosti závažia na strojoch na cvičenie usporiadané podľa násobku čísla 5. Znamená to, že závažie s hmotnosťou 5 sa nachádza na vyššie ako závažie s hmotnosťou 35.

 

Je len na vás, akú hmotnosť závažia si pri cvičení na stroji na posilňovanie zvolíte. Nezabúdajte, že nie je pre nikoho vhodné zbytočné podceňovanie sa, alebo aj preceňovanie svojich síl, schopností a možností. Podceňovanie nie je vhodné v tom zmysle, že vám bráni pri dosahovaní lepších výsledkov, kým  preceňovanie nie je žiaduce z toho dôvodu, že môže viesť neskôr z závažným zdravotným problémom. Väčšina fitness trénerov sa tiež zhoduje v tom, že je dobré, ak začnete s cvičením zameraným na posilňovanie horných častí a následnej prejdete na stroje zamerané na posilňovanie dolných častí vášho tela. V opačnom prípade cvičenie nebude efektívne.