Kategórie

Veža na posilňovanie

 

 

Počúvate z vášho okolia samé pozitívne slová o pravidelnej návšteve fitness centra? Často a veľa vám o pozitívnych stránkach fitness centier hovoria vaši kolegovia v práci, rodinný príslušníci, priatelia alebo známy? Myslíte si však, že aj napriek tomu, by ste na pravidelné návštevy fitness centra nemali dostatok času? Rozhodli ste sa preto, že si vybudujete doma svoje vlastné, menšie fitness centrum? Myslíte si, že by vám pravidelné návštevy fitness centra skôr prekážali, pretože by ste ich z časového alebo aj iného hľadiska vôbec nestíhali? Ak patríte medzi tých, ktorí by sa radi a často venovali pravidelnému posilňovaniu, mohli by ste pouvažovať nad všetkými výhodami, ktoré so sebou prináša práve veža na posilňovanie.

posilňovacie vežeposilnovacie veze


Posilňovacie veže za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/35-posilnovacie-veze

 

Možno ste si všimli, ale v súčasnosti sa snaží trh svojim zákazníkom ponúknuť veľa produktov, ktoré sú dva alebo viac v jednom. Stretávame sa tak napríklad so šampónom a kondicionérom v jednom balení, kočíkom spolu s praktickým nosičom pre dieťa atď. Rovnako je to aj vo svete fitness. Jedinečným príkladom, ktorí hovorí o tom, že aj svet fitness zasiahla schopnosť prinášať viac produktov v jednom je práve veža na posilňovanie. Môžete ju nájsť dnes už v každom fitness centre. Ak si chce totiž fitness centrum vybudovať pevnú a stabilnú klientelu, malo by myslieť na to, že bude mať rôznorodých klientov.  Veď sa aj hovorí, koľko ľudí, toľko chutí a platí to hlavne v podmienkach dnešnej spoločnosti, ktorá uplatňuje klientelizmus v každom spoločenskom aspekte. Vo fitness centrách sa preto nachádzajú posilňovacie stroje, ktoré sú zamerané na posilňovanie jednotlivých častí vášho tela. Taktiež sa tu však nachádza aj veža na posilňovanie, prípadne, ak ide o väčšie fitness centrum, môže byť vybavené niekoľkými vežami na posilňovanie, všetko závisí od priestorových možností daného fitness centra.

 

Veža na posilňovanie je jedinečná v tom zmysle, že umožňuje cvičiacemu, aby posilňoval jednotlivé svaly na svojom tele vlastne na jednom mieste. Nie je preto potrebné, aby ste si zakupovali viacero fitness zariadení, ktoré sú určené na posilňovanie iba jednej časti tela. V porovnaní s vežou na posilňovanie by vám zabrali iba zbytočne veľa úžitkovej plochy. Veža na posilňovanie vám umožňuje vykonávať viacero cvikov na jednom mieste. Množstvo cvikov, ktoré vám veža umožní vykonávať závisí od toho, v akej cenovej relácií sa daná veža na posilňovanie pohybuje. Vo všeobecnosti totiž platí, že čím je veža na posilňovanie drahšia, tým viac cvikov vám umožňuje vykonávať. Tieto veže sú zamerané na posilňovanie horných aj dolných partií vášho tela. Veža na posilňovanie pohybujúce sa v nižších cenových hladinách sú zväčša zamerané na posilňovanie horných alebo dolných partií ľudského tela. Pred kúpou veža na posilňovanie vám preto odporúčame, aby ste si poriadne premysleli, ktoré partie vášho tela chcete efektívne posilňovať.   

 

Dnes už skoro každá veža na posilňovanie obsahuje hornú alebo dolnú kladku. Drahšie veže na posilňovanie obsahujú hornú aj dolnú kladku. Špecifickou súčasťou každej kladky je karabínka, na ktorú je možné zavesiť rôzne tiahla. Pri niektorých veží na posilňovanie bývajú tiahla súčasťou balenia. Ak ste si kúpili vežu na posilňovanie a nenašli ste v rámci balenia tiahla, nezúfajte, je možné jednotlivo si ich zakúpiť bez ohľadu na rozmery alebo výrobcu veže na posilňovanie. Taktiež bývajú častou súčasťou veží na posilňovanie aj držadlá, pomocou ktorých môžete dvíhať závažie určitej hmotnosti. Závažia bývajú súčasťou veže na posilňovanie, ale nie v takej podobne ako pri činkách. Nemajú okrúhli tvar. Majú skôr tvar kvádru nižšej výšku. Závažie, ktoré obsahuje každá veža na posilňovanie býva umiestnené väčšinou v jej zadnej časti. Má podobu naskladaných kvádrov menších rozmerov. Rozdiel pri týchto kvádroch nie je vo farbe ani tvare, ale v hmotnosti. Tieto kvádre obsahujú v strede diere, do ktorej môžete pohodlne a bezpečne umiestniť bezpečnom kolík vám umožňuje pohodlné a bezpečné dvíhanie závažia. Veža na posilňovanie zameraná na dolné partie ľudského tela obsahuje aj pohyblivé valčeky. Ak za ne umiestnite svoje nohy, môžete vďaka týmto valčekom pohybovať nohami zdola nahor, vďaka čomu posilníte svoje lýtka a stehná.