Kategórie

Cross trenažér

 

 

Chceli by ste zmeniť svoj život v tom zmysle, že by ste sa začali pravidelne a často venovať cvičeniu? Cítite sa počas dňa v práci unavený? Chceli by ste zmeniť svoj životný štýl? Chceli by ste zmeniť svoj spôsob života? Nazdávate sa, že máte počas pracovných dní, ale aj víkendov veľa povinností, takže by ste sa nemohli venovať pravidelnému cvičeniu? Nebojte sa, máme pre vás ideálne riešenie. Cross trenažér vám umožní pravidelne sa venovať cvičeniu v pohodlí vášho domova, takže by ste ani nemuseli pravidelne chodiť do fitness centier. Je len na vás, kedy a ako často sa budete venovať cvičeniu, ktoré vám cross trenažér umožní. Nezabúdajte, že pri pravidelnom a intenzívnom tréningu môžete dosiahnuť sľubných výsledkov. Všetko závisí iba od úrovne vašej motivácie a predovšetkým vašej pevnej vôle.

 

Cross trenažéry za najlepšie ceny nájdete v našej ponuke: http://fitness-sport.sk

                                            

Keď sa povie cross trenažér, zaraďujeme sem eliptické trenažéry, veslovacie trenažéry a rotopedy. Ich veľkou výhodou je v prvom rade to, že vám umožňujú cvičenie u vás doma.  Najčastejšie ľudia, ktorí sa venujú cvičeniu na cross trenažéri, začínajú s cvičením v podvečerných alebo večerných hodinách. V tomto čase väčšina z nás prichádza po práci domov. Veľkou výhodou, ktorí so sebou prináša cross trenažér je v tom, že môžete v konečnom dôsledku počas cvičenia vykonávať dve veci naraz. Môžete napríklad sledovať svoj obľúbený televízny program a zároveň sa venovať cvičeniu alebo počúvať svoju obľúbenú hudbu prostredníctvom prehrávača alebo zapnutého rádiu v pozadí a zároveň sa venovať cvičeniu na cross trenažéry. Predstavte si, že by ste stihli v podvečerných alebo večerných hodinách stihli dve veci naraz, je to skutočne úžasné, čo poviete?

 

K veľmi obľúbenému cross trenažéru patrí rotoped. Využíva sa aj na prípravu profesionálnych cyklistov počas zimných mesiacov. Je však ideálnym riešením pre všetkých, ktorí majú radi bicyklovanie. V zime je to však skôr problematické, pretože sa na cestách nachádza sneh a niekedy sa tvoria aj snehové jazyky a záveje. Dnešné moderné rotopedy umožňujú aj nastavenie úrovne zaťaženia alebo rýchlosti. Veľa fitness trénerov odporúča, aby ste sa spočiatku venovali cvičeniu na rotopede s tým, že si zvolíte nižšiu rýchlosť. Postupom času ju môžete zvyšovať.  Rotoped je cross trenažér, ktorí obsahuje ergonomicky tvarované rukoväte, nášľapné plochy a sedanku. Pred samotný cvičením dbajte na to, aby ste si zvolili primeranú výšku sedanky. Nemali by ste počas sedenia na nej cítiť napnuté ruky, ktorými sa držíte ergonomicky tvarovaných rukovätí. Taktiež by ste nemali mať pocit napnutých nôh, keď budete mať vaše chodidlá umiestnené v nášľapných plôch.

 

K obľúbenému cross trenažéru patrí aj eliptický trenažér.  Podobne ako rotoped, obsahuje nášľapné plochy a ergonomicky tvarované rukoväte. Jediný rozdiel v eliptickom trenažéri je v tom smere, že cvičenie na ňom nevykonávate v sede, ale naopak, v stoji. Neobsahuje tak žiadnu sedanku, ktorú by ste si museli pred cvičením nastavovať. Tento obľúbený cross trenažér je založený na vykonávaní pohybu nôh po elipsovitej dráhe, pričom ruky sú umiestnené na ergonomicky tvarovaných rukovätiach. Podobne ako rotoped, tak aj eliptický trenažér obsahuje možnosť nastavenia úrovne zaťaženia alebo rýchlosti. Rovnako ako pri cvičení na rotopede, tak aj pri tomto cross trenažéri platí, že je vhodnejšie a zo zdravotného hľadiska aj určite prijateľnejšie, aby ste spočiatku zvolili nižšiu rýchlosť a postupne ju zvyšovali.

 

Veslovací trenažér je ideálnym riešením pre profesionálnych veslárov počas zimných mesiacov. Ako už možno z názvy vyplýva, cvičenie na ňom je založené na vykonávaní pohybu, ktorí je podobný, ak nie rovnaký  veslovaniu. Podobne ako eliptický trenažér a rotoped, tak aj veslovací trenažér obsahuje nášľapné plochy. Taktiež obsahuje aj sedanku, ktorú však nie je potrebné výškovo nastavovať.  Na rozdiel od rotopedu či eliptického trenažéru, neobsahuje ergonomicky tvarované rukoväte. Namiesto toho je jeho súčasťou rovný hriadeľ, ktorý je vyrobený z rôznych materiálov, najčastejšie ide o plast. Špecifický pohyb, ktorí vykonávate počas cvičenia na veslovacom trenažéri je založený na tom, že sa pomocou pohyblivej sedanky pohybuje zozadu dopredu, pričom musíte mať v rukách pevne uchopený hriadeľ.