Kategórie

Bicykel na cvičenie

 

 

Chceli by ste sa pravidelne a poctivo venovať posilňovaniu? Máte chuť na pravidelné vykonávanie cvičenia, ale nazdávate sa, že máte málo času? Počas dňa ste zavalený pracovnými povinnosťami, starostlivosťou o deti a domácnosť? Chceli by ste zmeniť vašu fyzickú kondíciu? V dnešnej modernej dobe tiež nie je výnimočné, keď veľa ľudí vykonáva svoju prácu v kancelárií za počítačom. Týmto ľuďom určite dobre padne, keď môžu po príchode domov vykonávať špecifickú pohybovú aktivitu, ktorá im zmení telo, ale aj pomôže odreagovať sa od stresu získaného v práci. Skutočne veľmi dobrým fitness strojom, ktorý vám umožní venovať sa atraktívnej pohybovej aktivite po príchode z práce je práve bicykel na cvičenie.

 bicykel na cvičeniebicykle na cvičenie

 

Bicykle na cvičenie za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/41-rotopedy

 

Vo výbave každého moderného fitness centra by sa mal nachádzať aspoň jeden bicykel na cvičenie. Väčšina skúsených fitness trénerov sa totiž zhoduje v tom, že pred posilňovaním je vhodné, aby ste sa zamerali na pohybovú aktivitu, ktorá vám v dostatočnej miere umožní rozohriatie organizmu. Vďaka tomu svoj organizmus môžete pripraviť na posilňovanie, čo je fyzicky náročná činnosť. Znie to možno neuveriteľne, ale v skutočnosti je to tak. Na prvý pohľad si môžeme myslieť, že dvíhanie činiek, klasických jednoručiek alebo závažia pomocou rozličných fitness strojov vôbec nie je náročné. Skutočnosť však potvrdzuje presný opak.  Veľa fitness nadšencov sa zhoduje v tom, že pri odchode z fitness centra sa cítia unavení. Ide o cvičiacich nachádzajúcich sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície. Z fitness centra tak odchádzajú vyčerpaní nielen začiatočníci a mierne pokročilý, ale aj pokročilý a profesionáli.

 

Veľa ľudí má však rado, keď môže mať svoj obľúbený bicykel na cvičenie vo svojej domácnosti. Táto možnosť je priam ideálna pre tých, ktorí nemajú chuť, prípadne energiu na pravidelné návštevy fitness centra.  Môžete sa venovať pohybovej aktivite, ktorú vám umožňuje bicykel na cvičenie priamo v pohodlí svojho domova. Väčšina ľudí, ktorí majú bicykel na cvičenie vo svojej domácnosti, cvičia na ňom predovšetkým v podvečerných alebo večerných hodinách. Veľká výhoda, ktorú prináša bicykel na cvičenie spočíva v tom, že sa v konečnom dôsledku môžete venovať dvom činnostiam naraz. Môžete napríklad sledovať svoj obľúbený televízny program, počúvať prostredníctvom rádia alebo multimediálneho prehrávača. Ak máte zo svojej domácnosti krásny výhľad, môžete pred neho umiestniť svoj bicykel na cvičenie. Nie je azda nič, pre ľudské oko a dušu príjemnejšie, ak sa môže pozerať krásnu prírodu.

 

Pohyb, ktorý vykonávate prostredníctvom bicykla na cvičenie je veľmi jednoduchý a ľahko zapamätateľný. Každý bicykel na cvičenie obsahuje nášľapné plochy s sťahovacím remienkom. Umiestnite do nášľapných plôch svoje nohy a pritiahnite si ich remienkom. Vaše chodidlá musia byť totiž počas cvičenia bezpečné a stabilizované. Nemôže sa stať, že by sa počas cvičenia pohybovali z hornej časti nášľapnej plochy na dolnú časť. Posaďte sa na sedanku. Nezabudnite si ju správne výškovo nastaviť.  Ďalej je potrebné, aby ste uchopili ergonomicky tvarované rukoväte. Následne začnite pomocou nohami pohybovať smerom dopredu. Čo sa týka rúk, ktorými ste uchopili ergonomicky tvarované rukoväte, pohybujte striedavo s jednou rukou dopredu a s druhou dozadu.

 

Každý dnešný moderný bicykel na cvičenie obsahuje aj počítač s LCD displejom. Prostredníctvom neho sa môžete dozvedieť všetky, pre vás najpotrebnejšie informácie ohľadom aktuálne prebiehajúceho cvičenia. Počas cvičenia sa vám budú tak na LCD displeji striedavo zobrazovať informácie o aktuálne prejdenej vzdialenosti v metroch, dĺžke cvičenia v minútach a v sekundách, hodnote vašej tepovej frekvencie. Keď už sme pri hodnote tepovej frekvencie, požadujem v tomto smere za potrebné zdôrazniť, že by sa mala pohybovať na úrovni okolo 150 až 155. Je to ideálne hodnota tepovej frekvencie.  Znamená to, že váš organizmus je dostatočne rozohriaty, prípadne pripravený na vykonávanie posilňovania. Ďalej sa na LCD displeji môžete dozvedieť aj hodnotu aktuálne zvolenej rýchlosti. Ako vidíte, dnešné bicykle na cvičenie sú skutočne perfektné.