Kategórie

Činky set

 

Z hľadiska úrovne dosiahnutej fyzickej kondície sa zaraďujete medzi pokročilých alebo profesionálov? Keď ste mali konzultáciu s vašim osobným trénerom, odporučil vám zamerať sa aj na posilňovanie pomocou činky? Chceli by ste mať viac sily v rukách? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo nabrať svalovú hmotu v horných partiách vášho tela? Patria sem predovšetkým ruky, ramená a chrbát. Máte v pláne venovať sa posilňovaniu aj naďalej a dosahovať neustále lepšie a lepšie výsledky? Chceli by ste, aby si každý z vášho okolia všimol, že sa skutočne pravidelne a poctivo venujete posilňovaniu? Ak áno, tak potom nech sa páči, svoju pozornosť môžete zamerať aj na výhody a možnosti, ktoré so sebou pre vás prináša činky set.

činky setcinky set


Činkové sety nájdete v našej ponuke TU: http://fitness-sport.sk/38--cinkove-sety


Považujeme za dôležité poznamenať, že v praxi sa tiež môžete okrem pojmu činky set stretnúť aj s pomenovaní činkový set, prípadne nakladací činkový set. Nech už budete počuť akýkoľvek názov, vždy pôjde v konečnom dôsledku o set, ktorý obsahuje rovnaké komponenty. Ako už možno z jednotlivých názvov vyplýva, činky set vám umožní vytvorenie činky určenej na posilňovanie s ohľadom na vaše schopnosti a možnosti vyplývajúce z úrovne vašej fyzickej kondície. Pochopiteľne, je veľký rozdiel, ak budú pomocou činky setu posilňovať pokročilý a pokiaľ sa rozhodnú posilňovať profesionáli. Rozdiel spočíva predovšetkým v hmotnosti závažia. Keď sa rozhodnete zvýšiť hmotnosť závažia pri posilňovaní, odporúčame vám, aby ste sa poradili so svojim osobným fitness trénerom alebo s niekým, kto sa v oblasti posilňovania pohybuje už dlhšiu dobu. Nie je totiž žiaduce, aby ste sa zbytočne preceňovali, pretože to môže veľmi negatívne následky.

K základným komponentom, ktoré tvoria činky set patria: závažia, posilňovacia tyč, bezpečnostný hriadeľ a niektoré, väčšinou drahšie činky sety tiež obsahujú aj dva kusy kratších rovných posilňovacích tyčí. Množstvo komponentov, teda úroveň vybavenia činky setov závisí od toho, v akej cenovej relácií sa pohybujú. Samozrejme, lacnejší činky set bude obsahovať menej komponentov ako drahší činky set.  Závisí teda iba od vás a vašich finančných možností, pre ktorý zo širokej ponuky činky setov sa rozhodnete.

Čo sa týka závažia, tak v rámci činky setu sa väčšinou objavuje závažie rozličnej veľkosti a hmotnosti. Platí, že čím je závažie ťažšie, tým je aj priestorovo väčšie. Väčšinou sa v rámci činky setu objavuje 6 kusov závažia s hmotnosťou 1,25 kg, 6 kusov závažia s hmotnosťou 2,5 kg, 8 kusov závažia s hmotnosťou 5 kg a 4 kusy závažia s hmotnosťou 10 kg. Závažia s hmotnosťou 1,25 kg a 2,5 kg sú určené na posilňovanie pre mierne pokročilých. Využiť ho tiež môžu aj profesionáli pri postupnom zvyšovaní hmotnosti závažia.

Čo sa týka posilňovacej tyče, tak činky set obsahuje väčšinou rovnú posilňovaciu tyč. Pri niektorých činky setoch vám obchodník môže ponúknuť vybrať si z rovnej posilňovacej tyče, mierne lomenej posilňovacej tyče alebo silne lomenej posilňovacej tyče. Najobľúbenejšia spomedzi všetkých posilňovacích tyčí je jednoznačne rovná posilňovacia tyč. Ak činky set obsahuje aj dva kusy kratších rovných posilňovacích tyčí, môžete si na ne naložiť závažia s hmotnosťou 1,25 kg a 2,5 kg a vytvoriť si tak klasické jednoručky. Bezpečnostný hriadeľ je neodmysliteľnou súčasťou činky setu z toho dôvodu, aby vám počas cvičenia nespadlo závažie na podlahu. Musíte mať totiž počas cvičenia pocit stability a bezpečia.