Kategórie

 Olympíjska činka

 

Vo svete fitness poznáme cvičiacich na úrovni začiatočníkov, mierne pokročilých, pokročilých a profesionálov. Samozrejme, nie je možné, aby ste sa dostali z jednej úrovne na druhú zo dňa  na deň,  z týždňa na týždeň alebo z mesiaca na mesiac. Budete na to potrebovať hodiny pravidelného a poctivého tréningu. Každá úroveň má svoje jednotlivé špecifiká predovšetkým vo hmotnosti závažia, s ktorým môže počas cvičenia narábať. Medzi fitness pomôckami sú aj také, s ktorými môžu cvičiť iba tí, ktorí sa nachádzajú na úrovni profesionálov.  K typickej fitness pomôcke, s ktorou môžu pracovať jedine profesionáli jednoznačne patrí olympijská činka.

olympíjska činka

Olympíjske činky za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/37-cinky

 

Pravdou je, že medzi najčastejších návštevníkov fitness centra patria predovšetkým tí, ktorí sa nachádzajú na úrovni začiatočníkov, mierne pokročilých alebo pokročilých. Pochopiteľne, vyskytujú sa medzi nimi aj profesionáli, ale je ich pomenej. Ak si však chce každé moderné fitness centrum vybudovať stabilnú a vernú klientelu, malo by myslieť na cvičiacich nachádzajúcich sa na všetkých úrovniach. Z tohto dôvodu by malo olympijská činka patriť k základnému vybaveniu každého fitness centra. Pre každé fitnes centrum je veľkou výhodou, ak si získa zopár cvičiacich, ktorí sa posilňovaniu rozhodli venovať na profesionálnej úrovni, pretože musia fitness centrum navštevovať pravidelne a často. Vybudovanie stabilnej a vernej klientely je základom úspechu každého podnikania a fitness centrá v tomto smere tiež nie sú žiadnou výnimkou.

Každá olympijská činka je zložená z troch komponentov. Jedine vďaka tomu, že sa spoja, môže vzniknúť olympijská činka. K prvému, dôležitému komponentu patrí posilňovacia tyč. Poznáme viacero druhov posilňovacej tyče. Patrí sem rovná posilňovacia tyč, mierne lomená posilňovacia tyč alebo posilňovacia tyč silne lomená. Najčastejšie sa pri vytvorení olympijskej činky používa rovná posilňovacia tyč.

 Ďalším dôležitým komponentom, ktorí je dôležitý pri vytvorení olympijskej tyče, sú závažia. Poznáme viacero druhov závaží v závislosti od materiálu a hmotnosti. Ak si chcete vytvoriť olympijskú činku a posilňovaciu tyč už máte, musíte si pri kúpe závažia dávať pozor na vnútorný priemer. Máme na mysli vnútorný priemer závažia. Musí byť v takej veľkosti, aby bolo možné cez ne prevliecť posilňovaciu tyč. Vzhľadom na to, že olympijská činka je určená na cvičenie pre profesionálov, používa sa pri jej vytvorení závažie vyššej hmotnosti. Profesionáli zvládnu cvičenie so závažím s hmotnosťou od 20 kg a vyššie. Štandardne je možné zakúpiť si závažie s hmotnosťou 1,25 kg, 2,5 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg alebo aj 25 kg. Nezabúdajte, že na vytvorenie olympijskej činky musíte závažie umiestniť po oboch stranách. Ak teda na ňu naložíte po oboch stranách závažie s hmotnosťou 20 kg, budete tak cvičiť so závažím s hmotnosťou 40 kg.

Ďalším, tretím a tiež veľmi dôležitým komponentom je bezpečnostný hriadeľ. Používa sa po navlečení závažia na posilňovaciu tyč. Umiestňuje sa po oboch koncoch posilňovacej tyče. Dôležitý je preto, aby bolo závažie umiestnené pevne a stabilne. Nie je totiž vhodné, aby vám závažie počas cvičenia spadlo z posilňovacej tyče na podlahu. Bezpečnostný hriadeľ je možné dokúpiť samostatne, ale väčšinou je súčasťou každej posilňovacej tyče. Jednotlivé komponenty si môžete zakúpiť aj v jednej sade.