Kategórie

Orbitrek, orbitreck

 

Máte pocit, že je z vašej strany potrebné, aby ste sa pravidelne venovali nejakej pohybovej aktivite? Chceli by ste vyzerať, ale hlavne cítiť sa zdravšie a sviežejšie? Myslíte si, že je potrebné, aby ste zmenili váš životný štýl v tom smere, že by ste mali viac času venovať aktívnemu pohybu, aktívnej relaxácií a menej času stráviť používaním počítača? Máte počas dňa množstvo  pracovných, ale aj súkromných povinností? Myslíte si, že na to, aby ste sa v dostatočnej miere venovali akejkoľvek fyzickej aktivite, nemáte dostatok času? Nezúfajte! Opak je pravdou! Do pozornosti vám dávame jedinečný orbitrek. Môžete sa tiež v praxi stretnúť aj s pojmom orbitrack. Orbitrack je pôvodný anglický názov a slovo orbitrek predstavuje pojem, udomácnený v slovenčine.

orbitrackorbitreck


Orbitreky za super ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/43-elipticke-trenazery


Orbitrek (orbitrack) predstavuje jedinečné fitness zariadenie. Základom cvičenia na tomto fitness stroji je pohyb, ktorý je veľmi podobný bicyklovaniu. V konečnom dôsledku môžeme tiež voľne povedať, že vďaka orbitreku vykonávate bicyklovanie na jednom mieste. Máte radi byciklovanie? Máte radi jarné alebo letné výlety na bycikli? Bohužiaľ, v zime, keď je veľká časť krajiny pokrytá snehom a ľadom, nie je možnosť byciklovania. Vtedy sa odporúča používať jedinečný orbitrek (orbitrack). Používa sa aj počas zimnej prípravy profesionálnych cyklistov. Ak sa chcú svojmu povolaniu venovať aj naďalej, tak je potrebné, aby nestratili aktuálnu úroveň svojej fyzickej kondície.

Orbitrek (orbitrack) predstavuje zariadenie, ktoré taktiež zasiahol rozvoj informačno-komunikačných technológií. Výsledkom toho je, že každý moderný orbitrek (orbitrack) je dnes vybavený počítačom s LCD displejom. Je to veľmi užitočné, pretože vďaka tomu  sa môžete dozvedieť všetky potrebné informácie o vašom aktuálne prebiehajúcom cvičení. Budete tak vedieť čas strávený cvičením v minútach a sekundách, prejdenú vzdialenosť v metroch, hodnotou vašej aktuálnej tepovej frekvencie a množstvo spálených kalórií.

Orbitrek (orbitrack) sa skladá z niekoľkých častí, ktorým by ste mali pred cvičením venovať pozornosť. Nie je totiž nič lepšie ako fitness stroj nastavený tak, aby presne vyhovoval vašim požiadavkám a možnostiam. Každý dnešný orbitrek (orbitrack) obsahuje výškovo nastaviteľné sedadlo, nášľapné plochy so sťahovacím remienkom a ergonomicky tvarované rukoväte. Pred samotným cvičením je nevyhnutné, aby ste si správne stavili sedadlo. Najoptimálnejšia možnosť nastavenia sedadla je taká, že by ste počas dotýkania ergonomicky tvarovaných rukovätí nemali mať pocit natiahnutých rúk a lakťov. Ruky by ste mali mať na rukovätiach voľne položené. Tiež dbajte na poctivé utiahnutie remienka na nášľapných plochách. Nie je totiž vhodné, aby vaše chodidlá počas cvičenia neboli stabilizované.

Cvičenie na orbitreku vôbec nie je náročné. Jeho veľká obľúbenosť narastá v poslednej dobe, pretože umožňuje pohodlné cvičenie v domácom prostredí. Môžete tak zvyšovať úroveň svojej fyzickej kondície a zároveň sa venovať sledovaniu vášho obľúbeného televízneho programu, čítaniu knihy alebo časopisu, prípadne počúvaniu hudby. Obľúbenosť, s ktorou sa v poslednej dobe stretáva orbitrek (orbitrack) narastá. Je len na vás, či sa rozhodnete pre cvičenie pomocou tohto skvelého fitness stroja. Závisí to od vašej úrovne a motivácie. Môžete seba a svoje telo nasmerovať lepším smerom. Sme si istý, že máte dostatok vnútornej sily na správnu zmenu. Orbitrek (orbitrack) vám k tomu môže len pomôcť.