Kategórie

Bench press lavička

 

Rozhodli ste sa venovať posilňovaniu, pretože chcete nabrať svalovú hmotu v oblasti rúk? Chceli by ste mať v horných partiách svojho tela, teda najmä v oblasti rúk dostatok fyzickej sily? Venujte sa pravidelnému posilňovaniu už dlhší čas? Konzultovali ste so svojím osobným trénerom ďalšie možnosti svojho cvičenia a povedal vám, že sa pomaly môžete zameriavať na posilňovanie pomocou činky? Nevyhnutnou súčasťou posilňovania tohto typu je bench press lavička. V nasledujúcich riadkoch sa vám budeme snažiť v krátkosti priblížiť jej najzákladnejšie charakteristiky.

bench press lavičkabench press lavicka

 

Bench press lavice za najnižšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice

 

Keď sa povie slovo činka alebo činky, každému z nás určite v prvom rade napadne posilňovanie, fitness alebo fitness centrum. Áno, vďaka veľkosti úžitkovej plochy, ktorá je potrebná pri umiestnení, ale aj následnom cvičení, je bench press lavička štandardnou súčasťou každého fitness centra. O jej kúpe môžu uvažovať iba tí, ktorí majú v pláne zriadiť si u seba doma menšie fitness centrum. Na rozdiel od rôznych druhov fitness pomôcok, bench press lavičku nie je možné jednoducho uskladňovať na bezpečnom mieste. Potrebujete na ňu viac priestoru, pretože musíte ešte vziať do úvahy aj priestor určený na cviky.

Bench press lavička je štandardne potiahnutá na dotyk veľmi príjemným materiálom z toho dôvodu, aby vám mohla počas cvičenia zabezpečiť dostatočné pohodlie. Pri cvičení na bench press lavičke musíte ležať na chrbte na mäkkom povrchu. Ak by ste ležali výlučne na tvrdom povrchu, mohlo by sa to neskôr preniesť do vážnych zdravotných problémov s vašou chrbticou, čo by vám v budúcnosti mohlo spôsobiť aj vážne problémy. Nevyhnutnou súčasťou každej bench press lavičky je stojan na činku. Býva umiestnení v hornej časti bench press lavičky, teda na mieste, kde zvykne mať cvičiaci umiestnenú svoju hlavu a hrudník. Modernejšie a cenovo náročnejšie bench press lavičky obsahujú okrem stojanu na činku aj stojan na jednotlivé závažia. Tieto dva komponenty sú nevyhnutou súčasťou každej bench press lavičky.

Cvičenie na bench press lavičke je veľmi jednoduché. Ľahnite si na chrbát na bench press lavičku tak, aby sa vaša hlava a hrudník nachádzali v časti, nad ktorou je umiestnení stojan na činky. Do oboch rúk, približne na šírku svojich ramien uchopte podhmatom činku. Zodvihnite ju zo stojanu tak, aby sa vaše ruky nachádzali približne na kolmej úrovni s podlahou. Z tejto polohy sa snažte pritlačiť činku smerom k hrudníku tak, aby ste v lakťoch cítili mierne napnutie. V uvedenej pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do východiskovej polohy. Počet opakovaní tohto cvičenia je veľmi individuálny, preto sa pred cvičením na bench press lavici poraďte so svojím osobným trénerom.

Bench press lavička býva súčasťou mnohých posilňovacích veží. Keďže každá posilňovacia veža je založená na tom, že poskytuje vykonávanie viacero cvičení, pri mnohých je polohovateľná. Modernejšia bench press lavička obsahuje tiež aj valčeky na nohy. Vďaka nim budete mať počas cvičenia nohy pevne a stabilne umiestnené na podlahe. Počas cvičenia, ktoré umožňuje bench press lavička nie je žiaduce, aby ste okrem rúk hýbali aj nohami. V takom prípade by malo toto cvičenie veľmi nízky stupeň efektivity. Vďaka tomu by ste nabrali svalovú hmotu iba na veľmi nízkej úrovni.