Kategórie

Šikmá lavička na brušáky

 

Rozhodli ste sa, že budete sebe venovať viac času? Predsavzali ste sa, že budete pravidelne cvičiť? Návštevy fitness centra sa stali súčasťou vašich aktivít? Chceli by ste, aby si vašu snahu o zmenu vášho tela všimlo vaše okolie? Boli by ste veľmi radi, ak by boli výsledky vášho pravidelného cvičenia čo najviac oceňované a čo najskôr viditeľné? Na to, aby ste behom pár mesiacov zmenili svoje telo, je vhodné pravidelné vykonávanie brušákov. Ide o veľmi jednoduchý cvik, ktorí určite veľmi dobre poznáte. Sotva sa nájde niekto, kto by si nepamätal cvičenie brušákov počas hodín telesnej výchovy na základnej a strednej škole. Na to, aby ste pomocou tohto cviku dosiahli čo najlepšie výsledky vám poslúži práve šikmá lavička na brušáky.

šikmá lavicasikma lavica

 

Šikmé lavice na brušáky za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice

 

Pravidelné návštevy fitness centra sú skutočne správnou voľbou. Okrem vyhradeného času potrebujete ešte aj pevnú vôľu a dostatočnú motiváciu. Azda bude pre vás najlepšou motiváciou práve oceňovanie vašich snáh v pozitívnom zmysle slova zo strany vášho okolia. Nemusíte sa skutočne vôbec ničoho obávať. Šikmá lavička na brušáky je už v dnešnej dobe súčasťou každého fitness centra, aj toho, ktoré je menej vybavené. Je určená len na vykonávanie brušákov. Ak uvažujete nad jej kúpou, mali by ste najskôr zvážiť veľkosť úžitkovej plochy, ktorú šikmá lavička na brušáky zaberie v miestnosti. Je vhodné ju umiestniť do väčšej miestnosti alebo tam, kde ste sa rozhodli zriadiť si svoje vlastné domáce fitness centrum. Okrem úžitkovej plochy musíte vziať do úvahy tiež aj plochu, ktorú zaberie vykonávanie jednotlivých cvikov.

Dnešný trh v snahe uspokojiť potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov ponúka množstvo variantov jedného výrobku. Šikmá lavička na brušáky tiež nie je žiadnou výnimkou. Pre poskytnutie pohodlného a bezpečného cvičenia je polohovateľná tak, aby sa vedela počas cvičenia v maximálnej možnej miere prispôsobiť vašej výške. Jej povrch tvorí mäkký a veľmi ľahko udržiavateľný materiál, takže o pohodlie počas cvičenia určite nebudete mať núdzu. Súčasťou šikmej lavičky na brušáky sú dva valčeky a krátka opierka nachádzajúce sa v kolmej polohe so šikmou lavicou.

Šikmá lavička na brušáky umožňuje cvičiacemu vykonávať veľmi známy sed a ľah.  Jednoducho si ľahnite na šikmú lavičku na brušáky tak, aby ste mali nohy umiestnené za valčekmi. Ruky umiestnite na zadnú časť svojho tela, musia sa teda nachádzať približne na úrovni vašich sedacích svalov. Z tejto pozície sa snažte vytiahnuť smerom hore tak, aby váš hrudník a trup tvorili s vašimi stehennými svalmi uhol približnej veľkosti 90 stupňov. Cvik môžete opakovať 12krát v 2-3 sériách.

Ďalší cvik, ktorý umožňuje šikmá lavička na brušáky je veľmi podobný. Rozdiel spočíva v tom, že rukami uchopíte kratšiu časť lavičky. Snažte sa ich mať umiestnené približne na šírke svojich ramien. Pri tomto cviku je tiež nevyhnutné, aby boli vaše nohy umiestnené na podlahe a kolená mierne pokrčené. Potom je potrebné z tejto polohy dvihnúť kolená a stehná smerom hore, až kým nebudete cítiť v oblasti brušných svalov a stehien mierne napnutie. Je vhodné, aby ste v uvedenej pozícií zotrvali približne 5 sekúnd a následne sa môžete vrátiť do východiskovej polohy. Tento cvik môžete opakovať približne 12krát v 2-3 sériách. Spočiatku bude stačiť, ak ho vykonáte 3-4krát do týždňa. To isté platí aj o predchádzajúcom cviku.