Kategórie

Cviky na stehná

 

Myslíte si, že vaše nohy nie sú také, aké by ste chceli mať? Túžite po zmene? Chceli by ste mať krajšie a pevnejšie nohy? Ak áno, v tom prípade vám odporúčame svoju pozornosť zamerať na cviky na stehná. Je veľa cvikov, vďaka ktorým môžete vykonávať cviky na stehná. Záleží však aj od miesta, v ktorom sa ich rozhodnete vykonávať. V konečnom dôsledku máte len dve možnosti. Buď sa rozhodnete uskutočňovať cviky na stehná priamo u vás doma alebo začnete pravidelne navštevovať fitness centrum. Môžete si tiež zvoliť aj kombináciu týchto možností. V deň, kedy nebudete stíhať navštíviť fitness centrum, môžete cviky na stehná vykonávať u seba doma.

cviky na stehnácvičenie na stehná

 

Fitness stroje na stehná nájdete TU: http://fitness-sport.sk/56-posilnovacie-stroje-a-zariadenia

 

Na väčšinu cvikov na stehná v domácom prostredí vám postačí mäkká podložka. Ľahnite si na brucho na mäkkú podložku. Ruky umiestnite približne na šírku svojich ramien tak, aby sa nachádzali v blízkosti vašej hlavy. Koleno oboch nôh dvihnite tak, aby  sa vaše stehno tvorilo s podlahou uhol v približnej veľkosti 90 stupňov. Z tejto pozície sa snažte jednu nohu akoby vykopnúť smerom hore, ale snažte sa pri tomto pohybe nehýbať lýtkami. Pri tomto cvičení je veľmi dôležité, aby ste svoj pohľad zamerali smerom dole, v opačnom prípade by vás mohla začať pobolievať hlava, čo určite nie je veľmi žiaduce. Tento cvik môžete opakovať 12krát v 2-4 sériách. Pozor, je veľmi dôležité pravidelné striedanie nôh. Pri nepárnych sériách vykopávajte napríklad ľavú nohu, pri párnych zasa pravú nohy.

Cviky na boky je možné uskutočňovať aj pomocou fitness lopty. Tento cvik je podobne ako predchádzajúci veľmi ľahko zapamätateľný. Jednoducho si kľaknite vedľa fitness lopty umiestnenej približne 15 cm od vás. Snažte sa držať svoj chrbát vzpriamene, zbytočne sa nehrbte. Následne vystrite jednu nohu a položte ju na fitness loptu. Ak budete mať pocit, že vaša noha je na fitness lopte nepohodlne umiestnená, jednoducho si ju pritiahnite bližšie k sebe. Ruka, ktorá sa nachádza bližšie k nohe,  ktorú máte položenú na fitness lopte sa musí dotýkať jej členku. Druhú ruku rozpažte. Následne sa z tejto pozície snažte vykonať úklon do strany, v ktorej máte opretú nohu o fitness loptu. Uvedený cvik opakujte 12krát v 2-4 sériách. Cviky na boky sú zväčša založené na striedaní nôh a ani tento cvik nie je žiadnou výnimkou.

Ak ste sa predsa len rozhodli pre návštevy fitness centra, tak vám v tomto prostredí jednoznačne odporúčame vykonávať predkopávanie. Vo fitness centrách je na to určený špeciálny stroj. Usaďte sa do neho a zvoľte si hmotnosť závažia, s ktorým budete vykonávať predkopávanie. Nohy umiestnite za valčeky stroja. Z tejto pozície sa snažte nohy vykopnúť tak, aby sa vaše stehná a lýtka nachádzali paralelne s podlahou. V tejto polohe zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do východiskovej polohy.

Cviky na boky je možné uskutočňovať aj pomocou stroja zameraného na legpress. Pred tým, ako začnete s cvičením na stroji, musíte si zvoliť hmotnosť závažia. Potom sa môžete usadiť do stroja a urobiť si pohodlie.  Voľba ideálnej hmotnosti závažia závisí od úrovne vašej fyzickej kondície, preto odporúčame zbytočne nepreceňovať svoje  sily. Chodidlá na opierke stroja by sa mali nachádzať približne na úrovni šírky vašich ramien. Následne sa z tejto pozície snažte vytlačiť nohy smerom hore až dovtedy, kým sa nebudú vaše kolená nachádzať v 90-stupňovom uhle. V uvedenej pozícií môžete zotrvať približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do východiskovej polohy. Cvik môžete opakovať 12krát v 2-3 sériách.