Kategórie

Cviky na boky

 

Nie je žiadnym tajomstvom, že pri cvičení dochádza k spaľovaniu tukov a tým pádom aj k formovaniu postavy celého ľudského tela. Práve z tohto dôvodu sa cvičeniu venuje v poslednej dobe čoraz viac ľudí. Nielenže chcú zmeniť svoje telo, ale tiež sa chcú v každodennom živote cítiť oveľa zdravšie a sviežejšie. Zmena tela je však skutočnosť, ktoré môže do značnej miery ovplyvniť to, ako nás vnímajú ľudia, ktorí bezprostredne tvoria naše okolie. Ak chcete vyzerať a cítiť sa štíhlejšie, mali by ste čo najskôr svoju pozornosť zamerať na cviky na boky.

Dnes poznáme niekoľko zaujímavých možností, prostredníctvom ktorých môžete cvičiť. Ľudia, ktorí nemajú dostatok času na pravidelné návštevy fitness centra zväčša preferujú cvičenie v domácom prostredí pomocou mäkkej podložky alebo špeciálneho fitness  stroja. Tí, ktorí sú ochotný nájsť si čas, môžu navštíviť fitness centrum, ktoré človeku ponúka dostatok možností na realizáciu jednotlivých cvikov na boky. Taktiež tu môžete pomerne ľahko osloviť fitness trénera, ktorý vám môže poradiť, usmerniť vás, prípadne zostaviť tréningový plán šití na mieru vašim individuálnym potrebám. Je preto len na vás, či sa rozhodnete cviky na boky vykonávať doma  alebo budete navštevovať fitness centrum. Musíte sa rozhodnúť podľa toho, koľko máte času. Nesmiete zabudnúť, že rovnako ako iné cviky, tak aj cviky na boky sú založené na striedaní hlbokého nádychu s hlbokým výdychom.

cviky na bokycvičenie na boky


Pomôcky na cvičenie nájdete TU: http://fitness-sport.sk/45-fitness-pomocky


Ak ste sa rozhodli pre cviky na boky vykonávať u seba doma, potom je presne pre vás určený tento veľmi jednoduchý cvik. Na jeho vykonávanie potrebujete okrem pevnej vôle a dostatočnej motivácie už len mäkkú podložku. Ľahnite si na bok na mäkkú podložku. Jednou rukou si podržte hlavu a druhú umiestnite pre seba, pred brucho. Nohy majte umiestnené tak, aby sa členky vzájomne dotýkali. Z tejto pozície sa snažte nohu, ktorá je položená na vašej druhej nohe dvihnúť čo najvyššie. Následne si ľahnite na druhý bok a cvik opakujte pomocou dvíhania druhej nohy. Cvik môžete opakovať 12krát v 2-4 sériách.

Ak ste sa rozhodli v rámci vykonávania cvikov na boky navštevovať fitness centrum, môžete  tu uskutočňovať úklony do strany. Pri tomto cviku je potrebné použiť klasickú jednoručku, ktorej sú dnes vybavené všetky fitness centrá. Postavte sa vzpriamene, pohľad zamerajte do perspektívy. Do jednej ruky uchopte klasickú jednoručku. Nohy rozkročte približne na šírku ramien. Ruka, s ktorou držíte jednoručku sa musí nachádzať voľne, pozdĺž vášho tela. Druhú ruku, teda tú, v ktorej nedržíte klasickú jednoručky umiestnite za hlavu, na temeno hlavy. Trup nakloňte do tej strany, v ktorej sa nachádza ruka,  pomocou ktorej držíte klasickú jednoručku. Cvik môžete opakovať 12krát a následne vymeniť ruku, pomocou ktorej držíte klasickú jednoručku. Cvik vykonávajte v 2-4 sériách.

Na cviky na boky je vynikajúcim pomocníkom eliptický trenažér. Cvičenie na ňom je založené na pohybe nôh po elipsovitej dráhe a špecifickým pohybom rúk pomocou ergonomicky tvarovaných rukovätí. Tým, že pri cvičení na tomto obľúbeno fitness stroji dochádza k súčasným pohybom rúk a nôh, docielite efektívne cviky na boky. Pohyby, ktoré je možné vykonávať vďaka cvičeniu na eliptickom trenažéri posilňujú svaly celého tela, boky nevnímajúc. Jeho kúpa je veľmi výhodná, pretože vám umožňuje vykonávať dve veci naraz, môžete napríklad sledovať televíziu a zároveň cvičiť. Stačí 10-15 minút denne.