Blog / Články

Závažia

Pridané: 07.05.2018

Premýšľate nad tým, že by ste sa začali pravidelne venovať posilňovaniu? Chceli by ste nabrať svalový objem v horných častiach vášho tela? Túžite po tom, aby ste získali dostatok fyzickej sily? Ak áno, tak potom presne pre vás je určené posilňovanie. Na prvý pohľad sa to možno nezdá, ale aj posilňovanie predstavuje špecificky náročnú pohybovú aktivitu. Sme si plne vedomí toho, že sa to vôbec nemusí zdať, ale opak je skutočnosťou. Posilňovanie je totiž veľmi náročné hlavne z fyzickej stránky. Svaly pri ňom dostanú skutočne zabrať. Je preto potrebné, aby ste sa venovali posilňovaniu skutočne pravidelne. Posilňovanie má však aj svoje výhody, pretože práve horné časti tela patria medzi tie, ktoré nosíme počas roka najčastejšie odhalené.

Na to, aby ste sa mohli skutočne pravidelne a hlavne efektívne venovať posilňovaniu, bude z vašej strany potrebné, aby ste začali používať závažia. Je veľkou pravdou, že závažia sú dnes už bežnou súčasťou fitness centier. V konečnom dôsledku, čo by to aj bolo za fitness centrum, ak by nevedelo poskytnúť svojim klientom závažia rôznej hmotnosti. Posilňovanie predsa patrí k neoddeliteľnej súčasti sveta fitness. Logicky, práve preto aj možno povedať, že závažie musí byť súčasťou fitness centra, inak by sa nedalo hovoriť o fitness centre v pravom zmysle slova.

 

Dnešná skutočnosť je však už taká, že závažia vôbec dnes nie sú ťažko dostupné. Dnes ich skutočne nájdete v každom obchode, ktorý sa zameriava predajom fitness potrieb. Môžete si tak vybrať práve tie závažia, ktoré presne zodpovedajú vašim potrebám a možnostiam. V prvom rade je potrebné zdôrazniť, že závažia s odlišujú hlavne v cenovej relácií, v ktorej sa pohybujú. V tomto smere teda záleží iba na vás a vašich finančných možnostiach, koľko ste ochotný a schopný investovať do kúpy vášho nového závažia. Pokiaľ patríte medzi začiatočníkov tak vám určite odporúčame, aby ste skôr siahli medzi lacnejšie závažie a neskôr, keď už postúpite na úroveň mierne pokročilého, prípadne pokročilého, zaobstarajte si drahšie závažie.

 

Závažie býva vyrobené z rôzneho materiálu. Najčastejšie sa však môžete stretnúť s tým, že býva vyrobené z betónového, liatinového a železného materiálu. Určite najobľúbenejšie je práve betónové závažie, pretože býva obalené v plastovom puzdre. Určite aj z praxe sami veľmi dobre viete, že práve plastový materiál má veľmi dobré vlastnosti, čo sa týka udržiavania. Samozrejme, cenová hladina, v ktorej sa pohybujú závažie závisí aj od materiálu, z ktorého je vyrobené. Tiež považujeme aj v tomto smere podotknúť, že všetko závisí hlavne od vašich finančných možností.

 

Čo sa týka závažia, tak považujeme za potrebné aj spomenúť hlavne to, že musíte pri cvičení zohľadniť aj hmotnosť závažia, s ktorým budete cvičiť. Nie je totiž pravdou, že cvičiaci nachádzajúci sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície budú môcť cvičiť so závažím rovnakej hmotnosti. Je to skutočne jeden veľký omyl! Musíte totiž pri výbere hmotnosti závažia zohľadniť hlavne svoju úroveň fyzickej kondície. Začiatočníci a mierne pokročilí môžu cvičiť so závažím nižšej hmotnosti ako pokročilí, prípadne profesionáli. Musíte byť pri výbere vhodného závažia skutočne opatrní.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2022 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk