Blog / Články

Vybavenie fitness centra

Pridané: 11.04.2018

Chceli by ste zmeniť svoj životný štýl? Myslíte si, že veľa svojho času trávite pasívne, napríklad sledovaní televízie alebo sedením pri počítači? Máte pocit, že vášmu telu chýba dostatočná pohybová aktivita? Rozhodli ste sa sami so sebou niečo robiť a preto by ste chceli začať pravidelne navštevovať fitness centrum? Neboli ste ešte nikdy v žiadnom fitness centre? Ak nie, tak možno presne pre vás budú užitočné nasledovné riadky, v ktorých sa zameriame na vybavenie fitness centra. Nebojte sa, ako sa hovorí, vždy je všetok prvýkrát. Toto platí hlavne pred prvou návštevou fitness centra. Určite budete vtedy cítiť veľkú zvedavosť a mať aj veľké očakávania.

V prvom rade by ste si mali zistiť pomocou internetu alebo skúseností od vašich priateľov a známych, ako je na tom dané fitness centrum, čo sa týka finančných požiadaviek smerujúcich zo strany fitness centra k jeho klientom. Vo všeobecnosti totiž platí, že čím je dané fitness centrum drahšie, tým viac služieb a komfortu dokáže svojim klientom ponúknuť. Drahšie fitness centrum dokáže svojim klientom okrem posilňovania ponúknuť aj skupinové cvičenia, rôzne špeciálne akcie, saunu alebo rôzne skupinové cvičenia. Fitness centrá, ktoré nemajú drahé vstupné sú väčšinou zamerané iba na vykonávanie cvikov zameraných na posilňovanie jednotlivých svalov nachádzajúcich sa na ľudskom tele.

 

Vybavenie fitness centra nevyhnutne musí v sebe zahŕňať závažie spolu s rôznymi druhmi posilňovacích týč. Vďaka týmto dvom komponentom- závažiu a posilňovacej tyči je možné vytvoriť činku. Ide o fitness nástroj, ktorý je typický pre posilňovanie, no určený je hlavne pre pokročilých a profesionálov. Na to, aby ste sa mohli venovať cvičeniu pomocou činky, musíte sa venovať posilňovaniu dlhšiu dobu. Uvedené dva komponenty bývajú vo fitness centre umiestnené na bench press lavici. Ide o špeciálnu posilňovaciu lavicu, ktorá umožňuje cvičenie jedine pomocou činky.

 

Samozrejme, vybavenie fitness centra musí myslieť aj na to, že jeho klientmi sú tiež aj začiatočníci a mierne pokročilí. Presne pre nich býva vo fitness centre určený set klasických jednoručiek. Tento set obsahuje okrem klasických jednoručiek aj praktický dlhý stojan, na ktorý je možné prehľadne a v logickom slede umiestniť klasické jednoručky. Majú rozličnú hmotnosť, spravidla od 3 kg až do 40 kg, prípadne 50 kg.

 

Nevyhnutnou súčasťou, ktoré tvorí dôležité vybavenie fitness centra sú práve stroje zamerané na posilňovanie jednotlivých svalov na ľudskom tele. Môžete sa tak vo fitness centre stretnúť so zariadením zameraným na posilňovanie lýtok, stehenných svalov, bicepsov, tricepsov, prsných svalov či svalov nachádzajúcich sa na chrbte. Posilňovacia veža predstavuje predmet, ktorý tiež tvorí vybavenie fitness centra. Pomocou nej môžete na jednom mieste posilňovať svaly celého tela.

 

Vybavenia fitness centra tiež tvoria aj rozličné fitness stroje. Sú určené hlavne na zlepšenie fyzickej kondície. Patrí sem napríklad eliptický trenažér, veslovací trenažér, orbitrek, rotoped, prípadne bežecký pás. Tieto fitness stroje sú dnes vybavené počítačom s LCD displejom, takže sa na nich môžete dozvedieť všetky užitočné informácie ohľadom vášho cvičenia. Ich používanie sa odporúča pred samotným posilňovaním na rozohriatie organizmu.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk