Blog / Články

Tlak s jednoručkami

Pridané: 07.05.2018

Chceli by ste zvýšiť úroveň svojej fyzickej sily? Je vašim cieľom, aby ste okrem fyzickej sily nabrali aj dostatok svalovej hmoty v horných častiach vášho tela? Chceli by ste pravidelne vykonávať cviky, ktoré sú zamerané na posilňovanie bicepsov, tricepsov, veľkého prsného svalu, deltových svalov a tiež aj svalov chrbta. Ide presne o tie svaly, ktoré nosíme počas roka najviac viditeľné. Na základe toho možno usúdiť, že vďaka pravidelnému a poctivému posilňovaniu sa tak môžete veľmi skoro dočkať pozitívnej odozvy zo strany vášho okolia.

Nemusíte sa vôbec obávať, že by posilňovanie zamerané na tieto partie bolo pre vás neúčinné. Opak je v skutočnosti pravdou. Cvičenie zamerané na posilňovanie horných častí vášho tela je veľmi obľúbené. S radosťou a obľubou ho vykonávajú veľmi radi ľudia po celom svete nachádzajúci sa na rôznych úrovniach fyzickej kondície. Na to, aby bolo vaše cvičenie zamerané na posilňovanie horných častí vášho tela čo najúčinnejšie, môžete vykonávať napríklad tlak s jednoručkami.

 

Jednoručky patria medzi jeden z najstarších, ale zároveň najviac používaných fitness pomôcok. Môžeme v konečnom dôsledku povedať, že klasické jednoručky sú azda tak staré ako ľudstvo samo. Už naši predkovia počas staroveku, ale aj stredoveku vykonávali posilňovanie tak, že dvíhali predmety menších rozmerov, ale vyššej hmotnosti. Možno si to vtedy ani neuvedomovali, ale dokázali tak efektívne posilňovanie horné partie svojho tela. Práve tu tvorcovia jednoručiek naberali inšpiráciu.

 

Na to, aby ste mohli efektívne vykonávať tlak s jednoručkami budete potrebovať ešte aj ďalšie fitness zariadenia. Tlak s jednoručkami je skutočne efektívny iba v prípade, že ho budete vykonávať na šikmej posilňovacej lavici, prípadne na rovnej posilňovacej lavici. Tlak s jednoručkami je založení na tom, že budete dvíhať jednoručky pomocou svojich rúk a vaše nohy sa musia nachádzať pevne a stabilne na podlahe. Počas vykonávania tlaku s jednoručkami nemôžete pohybovať nohami. Zároveň musíte mať počas vykonávania tlaku s jednoručkami pocit pohodlia, istoty a bezpečia. Toto všetko vám dokáže spoľahlivo a skutočne veľmi jednoducho zabezpečiť práve posilňovacia lavica.

 

Tlak s jednoručkami v skutočnosti vôbec nie je náročný a je veľmi rýchlo zapamätateľný. Na to, aby ste ho mohli vykonávať čo najefektívnejšie budete potrebovať napríklad šikmú posilňovaciu lavicu. Jednoducho si sadnite na šikmú posilňovaciu lavicu. Uchopte jednoručky tak, aby sa nachádzali na úrovni vášho hrudníka a vaše dlane boli umiestnené smerom k sebe. Vaše lakte musia byť mierne pokrčené. Následne vytlačte jednoručky smerom hore, až kým nebudete cítiť v lakťoch mierne napnutie. V uvedenej pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do východiskovej pozície. Tento cvik je určený pre cvičiacich nachádzajúcich sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície. Ideálne pre vás bude, ak ho budete vykonávať približne 12krát v 3 sériách. Tlak s jednoručkami môžete tiež vykonávať aj v sede na rovnej posilňovacej lavici. Jednoducho si sadnite na kraj rovnej posilňovacej lavice. Uchopte jednoručky na šírku svojich ramien dlaňami dopredu. Následne dvihnite jednoručky smerom hore, až kým budete cítiť v lakťoch mierne napnutie. Následne je z vašej strany potrebné, aby ste postupovali rovnako ako pri vykonávaní tlaku s jednoručkami na šikmej posilňovacej lavici.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2022 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk