Blog / Články

Šikmá lavička na chudnutie

Pridané: 07.05.2018

Hľadáte ideálny posilňovací prístroj, ktorý by vám umožnil pohodlné a bezpečné chudnutie? Nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra? Túžite po krajšom, zdravšom a štíhlejšom tele? Ak nemáte dostatok času na pravidelné návštevy fitness centra, tak potom vám určite odporúčame, aby ste pouvažovali nad kúpou rôznych posilňovacích pomôcok, ktoré veľmi nepotrápia vašu peňaženku? Ak túžite po relatívne lacnom fitness zariadení, na ktorom môžete vykonávať cvičenie na chudnutie u seba doma, určite vám odporúčame, aby ste si zakúpili šikmú lavičku na chudnutie.

Vôbec nie je pravdou, že šikmá lavička na chudnutie je náročná z finančného hľadiska. Pravdou je, že šikmú lavičku na chudnutie môžete dostať za veľmi prijateľnú cenu. Nachádza sa v každom správnom fitness centre, ale vďaka jej cene si ju môžete dopriať aj na domáce použite. Nezabudnite, že pri kúpe každého fitness zariadenia musíte tiež vziať do úvahy aj veľkosť úžitkovej plochy, ktorú dané zariadenie zastane v miestnosti. Šikmá lavička na chudnutie je v tomto špecifickom aspekte náročnejšia. Nezúfajte, nie je to s ňou však až také náročné ako v prípade fitness strojov, ktoré sú zamerané na posilňovanie jednotlivých častí vášho tela.

 

Ak sa rozhodnete si ju zakúpiť, musíte si na cvičenie vyhradiť v dome či v byte takú miestnosť, v ktorej nemáte umiestnených veľa vecí. Cvičenie pomocou šikmej lavičky na chudnutie je totiž náročnejšie z priestorového hľadiska. Veľkou výhodou šikmej lavičky na chudnutie je to, že je možné pohodlne ju po cvičení zložiť. Uskladňovať ju môžete hocikde vo vašom dome či byte. Aj v zloženom stave je však potrebné, aby ste mali na šikmú lavičku na chudnutie vyhradeného dostatok priestoru, pretože je ju len tak ľahko neschováte pod posteľ alebo na dno skrine. Je síce pravdou, že z priestorového hľadiska pri cvičení aj uskladňovaní je šikmá lavička na chudnutie náročnejšia, ale ako sa hovorí, keď sa chce, tak sa vždy dá.

 

Šikmá lavička na chudnutie je zložená z nasledujúcich, veľmi dôležitých komponentov. Jedným z nich je mäkká časť, ktorá je určená na uskutočnenie ľahu. Ďalšou súčasťou šikmej lavičky na chudnutie sú valčeky na nohy. Umožňujú, aby ste mali počas vykonávania cvičenia v stabilnej a bezpečnej polohe. Cviky, ktoré je možné vykonávať pomocou šikmej lavičky na chudnutie sú založené na tom, že nemôžete pri nich hýbať nohami. Aby sa dostavil želaný efekt chudnutia, je potrebné, aby boli namáhané brušné svaly.

 

Šikmá lavička na chudnutie je určená na vykonávanie cviku, ktorému sa hovorí sed-ľah, ľudovo sú však tiež známe aj ako „brušáky“. Jednoducho si mäkkú časť, ktorú obsahuje každá šikmá lavička na chudnutie. Svoje chodidlá umiestnite za valčeky, ktorú sú tiež súčasťou každej lavičky na chudnutie. Svoje ruky môžete mať umiestnené za svojou hlavou, prípadne prekrížené na hrudníku. Následne sa snažte z tejto pozície dvíhať smerom hore, až kým budete cítiť v bruchu mierne napätie. Šikmá lavička na chudnutie umožňuje aj vykonávanie zdvíhania nôh. Pri tomto cviku je potrebné, aby ste si ľahli na mäkkú časť šikmej lavičky na chudnutie ale tak, aby sa vaše nohy nachádzali na podlahe a rukami ste sa držali valčekov. Z tejto pozície sa snažte dvíhať svoje nohy smerom hore, až kým budete cítiť mierne napnutie v oblasti brucha. Pri oboch týchto cvikoch je potrebné, aby ste dbali na pravidelné hlboké dýchanie. Vďaka dýchaniu a týmto cvikom dochádza k namáhaniu brušných svalov.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2022 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk