Blog / Články

Rozpažovanie s jednoručkami

Pridané: 07.05.2018

Patríte medzi pravidelných návštevníkov fitness centra, no aj napriek tomu sa vďaka množstvu vašich každodenných povinností nájdu dni, kedy jednoducho nestíhate ísť do fitness centra? Máte radi cvičenie pomocou jednoručiek? Ide o najtypickejšie posilňovacie pomôcky, ktoré sa v oblasti fitness využívajú skutočne už veľmi dlho. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že klasické jednoručky predstavujú činky s menšou hmotnosťou a s menšími rozmermi. Dnes je veľmi obľúbené rozpažovanie s jednoručkami.

Dnes sa nájdu klasické jednoručky ako bežná súčasť vybavenia každého fitness centra. Skutočnosť je však dnes už taká, že klasické jednoručky sa pohybujú v skutočne prijateľných cenových hladinách, takže sú dnes skutočne dostupné pre široké vrstvy obyvateľstva. V ponuke rôznych obchodov tak nájdeme klasické jednoručky lacnejšie, ale aj drahšie. Závisí iba na vás, do ktorých sa rozhodnete investovať.

 

Klasické jednoručky sú také, ktoré majú nemennú hmotnosť, ale aj také, pri ktorých je možné hmotnosť ľubovoľne meniť. Klasické jednoručky s nemennou hmotnosťou bývajú bežnou súčasťou každého fitness centra. Nachádzajú sa v týchto priestoroch na špeciálnom stojane a môžete si ich vyberať, samozrejme, s ohľadom na úroveň vašej fyzickej kondície. Vždy buďte opatrní pri výbere hmotnosti klasických jednoručiek.

 

Cviky, ktoré umožňuje rozpažovanie s jednoručkami sú veľmi rozdielne. Pamätajte, že okrem klasických jednoručiek pri týchto cvikoch budete potrebovať ešte aj iné fitness zariadenia, napríklad šikmú posilňovaciu lavicu. Nezabúdajte, že rozpažovanie s jednoručkami je efektívne iba vtedy, ak budete dodržiavať striedanie hlbokého nádychu s hlbokým výdychom. Pri každom posilňovaní totiž musí dochádzať aj k pravidelnému hlbokému dýchaniu, v opačnom prípade nedôjde k správnej efektivite.

 

Rozpažovanie s jednoručkami vykonávané na šikmej lavici skutočne nie je náročné a môžu ho vykonávať ľudia nachádzajúci sa na rôznej úrovni fyzickej kondície. Tento cvik si ľahko zapamätáte a môžete ho vykonávať prakticky každý deň, závisí to samozrejme, aj od toho, koľko máte času. Jednoducho si sadnite na šikmú posilňovaciu lavicu. Uchopte jednoručky na úrovni hrudníku dlaňami smerom ku sebe. Následne je potrebné, aby ste ruky spolu s jednoručkami spustili smerom do strany na úroveň hrudníka a ohli pri tom zľahla lakte. V tejto pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do východiskovej pozície.

 

Rozpažovanie s jednoručkami nemusíte nutne vykonávať iba na šikmej posilňovacej lavici. Kľudne môžete na to použiť aj rovnú posilňovaciu lavicu. Tento cvik je v konečnom dôsledku veľmi podobný cviku predchádzajúcemu. Jediný rozdiel spočíva iba v tom, že ho vykonávať na rovnej posilňovacej lavici. Opäť ide o veľmi ľahko a rýchlo zapamätateľný cvik. Jednoducho si ľahnite na rovnú posilňovaciu lavicu tak, aby sa vaše chodidlá nachádzali na podlahe. Pri tomto cviku totiž nebudete používať svoje nohy. V tejto polohe uchopte klasické jednoručky dlaňami smerom ku sebe tak, aby sa nachádzali približne na strednej časti vašej hrude. Následne spustite klasické jednoručky široko do strán. Ak sa budú nachádzať na úrovni hrudníka, zľahka ich ohnite. V uvedenej pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa oblúkom snažte vrátiť do východiskovej pozície.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2022 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk