Blog / Články

Posilovacie cviky

Pridané: 24.11.2019

Premýšľate nad tým, že by ste sa začali pravidelne venovať jednotlivým posilovacím cvikom? Chceli by ste zmeniť svoje telo a životný štýl? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo nabrať svalový objem v horných aj dolných partiách vášho tela? Túžite po zmene úrovne vašej fyzickej kondície? V tom prípade by bolo pre vás najvhodnejšie, ak sa rozhodnete svoju pozornosť zamerať na jednotlivé posilovacie cviky. Na ich vykonávanie vám môžu poslúžiť rôzne posilovacie pomôcky, posilovacie stroje a posilovacie zariadenia.

Posilovacie cviky

 

 

Premýšľate nad tým, že by ste sa začali pravidelne venovať jednotlivým posilovacím cvikom? Chceli by ste zmeniť svoje telo a životný štýl? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo nabrať svalový objem v horných aj dolných partiách vášho tela? Túžite po zmene úrovne vašej fyzickej kondície? V tom prípade by bolo pre vás najvhodnejšie, ak sa rozhodnete svoju pozornosť zamerať na jednotlivé posilovacie cviky. Na ich vykonávanie vám môžu poslúžiť rôzne posilovacie pomôcky, posilovacie stroje a posilovacie zariadenia. Samozrejme, dnes sú už bežnou súčasťou každého fitness centra. Mnohé z nich sa však nachádzajú v takých cenových kategóriách, že sú skutočne prijateľné pre všetky skupiny obyvateľstva. Tomu, aby ste sa začali v pravidelných intervaloch venovať jednotlivým posilovacím cvikom, vám už teda nič nestojí v ceste.

 


 

Stroje pri ktorých zlepšíte vaše zdravie a kondíciu nájdete TU: fitness-sport.sk


 

Základné delenie posilovacích cvikov spočíva v tom, že poznáme posilovacie cviky, ktoré sú zamerané na horné partie ľudského tela. Na vykonávanie týchto cvikov môžete použiť rozličné posilovacie zariadenia, ktoré sú zamerané práve na posilovanie týchto partií vášho tela.  Cvičenie, ktoré tieto zariadenia umožňujú je založené na dvíhanie závažia hmotnosti, ktorú si pred cvičením sami musíte zvoliť. Pri voľbe hmotnosti závažia musíte dbať hlavne na úroveň vašej fyzickej kondície. Pred prvým cvičením na posilovacím zariadení sa radšej poraďte so svojim fitness trénerom, prípadne s vašim priateľom alebo známym, ktorí sa posilovaniu venujú dlhšiu dobu. Dnešné moderné posilovacie zariadenia umožňujú zvolenie hmotnosti závažia pomocou umiestnenia kolíka do strednej časti závažia. Sú však aj posilovacie zariadenia, na ktoré musíte sami nakladať závažie, taktiež vami zvolenej hmotnosti. Toto závažie má klasický kotúčový tvar.

K posilovacím cvikom zameraným na posilovanie horných partií vášho tela patria tiež aj rôzne posilovacie pomôcky. Patria sem napríklad rôzne kladky. Na posilovacie cviky môžete použiť horné kladky, prípadne aj dolné kladky. Medzi fitness nadšencami sú veľmi obľúbené klasické jednoručky. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že ide o činky menších rozmerov a menšej hmotnosti. Pochopiteľne, podobne ako činky, tiež sa odlišujú vo svojej hmotnosti. Sú také klasické jednoručky, ktoré sa predávajú v nemennej hmotnosti. Znamená to, že pokiaľ si zakúpite klasickú jednoručku s hmotnosťou 5 kg,  nemôžete z nej spraviť klasickú jednoručku s hmotnosťou 4 kg, prípadne 6 kg.

Ďalej poznáme posilovacie cviky, ktoré sú zamerané na posilovanie dolných partií ľudského tela.  Samozrejme, aj tieto posilovacie cviky môžete vykonávať pomocou rôznych posilovacích zariadení. Podobne ako pri posilovacích cvikoch na horné partie vášho tela, aj pri týchto zariadeniach je rozdiel vo voľbe hmotnosti závažie. Môžete si jeho hmotnosť zvoliť pomocou špeciálneho kolíka alebo na nich samostatne naložiť klasické kotúče. Pri týchto posilovacích cvikoch dvíhate závažie vami zvolenej hmotnosti pomocou svojich nôh. Na posilovacie cviky na dolné partie sú určené aj rôzne posilovacie stroje. Patria k nim napríklad rotopedy, eliptické trenažéry, veslovacie trenažéry, mini steppery či bežecké pásy. Ak chcete zvýšiť efektivitu posilovacích cvikov, môžete si zakúpiť aj špeciálne závažia na ruky, ale aj na nohy. Môžete ich používať v prípade, že vykonávate posilovacie cviky na všetkých posilovacích zariadeniach a posilovacích strojoch.  


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk