Blog / Články

Posilovacia lavička

Pridané: 07.05.2018

Chceli by ste zmeniť svoj život? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo zmeniť vašu postavu? Túžite po zmene stavby vášho tela a životného štýlu? Ak áno, tak v tom prípade by ste sa mali zamerať na vykonávanie posilňovacích cvikov celého tela. Nie je vhodné, ak svoj pravidelný tréning zameriate iba na posilňovanie horných, prípadne dolných partií vášho tela. Mali by ste posilňovať celé telo, aby ste dosiahli ideálne zlepšenie úrovne svojej fyzickej kondície. Musíte mať na pamäti, že posilňovať v dnešnej dobe je možné všetky partie a svaly vášho tela. Na to, aby ste dosiahli posilňovanie rozličných svalov vášho tela na veľmi dobrej úrovni vám poslúži posilovacia lavička.

Možno sa to na základe prvého počutia vôbec nezdá, ale existuje viacero druhov posilovacích lavíc. Ich základné rozdelenie spočíva v prvom rade v tom, že poznáme posilovacie lavice, ktorých parametre sú pevne dané. Patrí sem posilovacia lavica, ktorá je rovná. Tento typ posilovacej lavice sa používa napríklad pri bench cviku. Taktiež vám rovná posilovacia lavica umožňuje sadnúť si na jej kraj a pohodlne tak v sede vykonávať cviky pomocou klasických jednoručiek.

 

Ďalej k tomuto druhu posilovacích lavíc patrí aj scottova lavička. Táto lavička obsahuje sedanku a dve opierky na ruky v tvare striešky. Umožňuje vám pohodlné a bezpečné dvíhanie klasických jednoručiek alebo v prípade pokročilých a profesionálov, veľkých činiek. Medzi stabilné posilovacie lavice patria aj lavice určené na vykonávanie ľudovo zvaných „brušákov“. Obsahujú na jednom svojom konci špeciálne valčeky na chodidlá.

 

Poznáme však aj posilovacie lavičky, ktoré obsahujú možnosť regulovania svojej výšky. Táto posilovacia lavička je taktiež určené na posilňovanie pomocou klasických jednoručiek. V praxi sa tiež môžete stretnúť aj s pojmom šikmá lavica, prípadne šikmá lavička. Umožňujú cvičiacemu vykonávanie cvikov v sede. Na šikmej lavičke môžete pomocou klasických jednoručiek vykonávať rozpažovanie. Taktiež môžete pomocou oboch svojich rúk uchopiť jednu klasickú jednoručku a dvíhať ju smerom zhora nadol.

 

Existuje však aj ďalší, v poslednej dobe čoraz viac populárny typ posilovacej lavičky. Je známe pod slovným spojením multifunkčná lavička. Ide o takú posilovaciu lavičku, ktoré v sebe kombinuje možnosť nastavenia si rôznych polôh, pričom v porovnaní so šikmou posilovacou lavičkou umožňuje aj nastavenie do vodorovnej polohy. Každá multifunkčná lavička sa odlišuje v prvom rade od úrovne cenovej hladiny, v ktorej sa pohybuje. Nájdete tak lacnejšie multifunkčné lavičky, ale aj drahšie multifunkčné posilovacie lavičky.

 

Niektoré drahšie posilovacie lavičky obsahujú aj možnosť používania špeciálnych posilňovacích gúm. Efektivita týchto gúm spočíva v tom, že na multifunkčnej posilovacej lavici môžete vykonávať posilňovanie rúk novším, inovatívnejším spôsobom. Ďalšie typy multifunkčných posilovacích lavičiek obsahujú napríklad aj pohyblivé valčeky na nohy. Vďaka nim môže posilovať dolné partie vášho tela, hlavne lýtkové a stehenné svaly. Vidíte, že dnešný moderný trh dokáže splniť aj tie najnáročnejšie zákazníkove požiadavky. Je len a len na vás, pre ktorú z uvedených posilovacích lavičiek sa rozhodnete. Istotu však budete mať v tom, že vám každá z nich ponúkne zmenu stavby vášho tela.


Späť na zoznam článkov
posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk