Blog / Články

Posilňovacie pomôcky

Pridané: 01.06.2018

Rozhodli ste sa pravidelne venovať posilňovaniu? Chceli by ste zmeniť svoje telo? Chceli by ste svoj pravidelný tréning zamerať na efektívne naberanie svalovej hmoty? Boli by ste radi, ak by si aj vaše okolie všimlo, že sa poctivo a predovšetkým pravidelne venujete posilňovaniu? Máte počas dňa množstvo povinností a preto si myslíte, že by ste nemali čas na pravidelné návštevy fitness centra? Napriek tomu ste ochotný každý deň venovať posilňovaniu v pohodlí svojho domova približne 30 minút? V tom prípade by ste mohli pouvažovať nad tým, že si zaobstaráte rôzne posilňovacie pomôcky.

Okrem pojmu posilňovacie pomôcky sa tiež môžete v praxi stretnú aj s pojmom fitness pomôcky alebo posilňovacie doplnky alebo fitness doplnky. Nezáleží na tom, ako dané posilňovacie pomôcky nazývajú fitness tréneri alebo rôzne obchody. Dôležité v tomto smere je hlavne to, že pod týmto pojmom sú v konečnom dôsledku označované rovnaké predmety. Patria k bežne a často až k neodmysliteľnej súčasti každého fitness centra. Nachádzajú sa tu, pretože fitness nadšenci majú radi nielen cvičenie, ktoré umožňuje posilovací stroj, posilovacia veža alebo rôzne trenažéry. Hovorí sa, koľko ľudí toľko chutí a svet fitness ani v tomto smere nie je žiadnou výnimkou.

 

Posilňovacie pomôcky vám umožnia efektívne, zámerné a cieľavedomé posilňovanie jednotlivých partií ľudského tela. Niektoré z nich sú určené iba na posilňovanie horných partií ľudského tela, ďalšie zasa na posilňovanie dolných partií ľudského tela. Mnohé z nich sú však vhodné na posilňovanie horných aj dolných partií ľudského tela. Niektorí fitness nadšenci tvrdia, že sú oveľa efektívnejšie pri posilňovaní ako rôzne posilovacie stroje. Ich veľkou výhodou je hlavne skutočnosť, že nie sú vôbec finančne náročné. Nárast ich obľuby však spočíva aj v skutočnosti, že nie sú náročné ani z hľadiska pravidelného udržiavania. Pri väčšine z nich postačí, ak ich zhruba raz za dva týždne umyjete handrou namočenou v teplej mydlovej vode.

 

Čo všetko si vlastne môžete pod pojmom posilňovacie pomôcky predstaviť? V prvom rade sem patria hlavne posilňovacie popruhy. Sú vhodné aj na domáce posilňovanie. Pri nich je potrebné, aby ste ich umiestnili na pevné a stabilné miesto. Umožňujú systematické posilňovanie svalov rúk na nôh. Obsahujú štyri kusy špeciálnych tiahlí. Dva z nich majú menší rozmer. Sú určené na posilňovanie rúk. Ďalšie dva sú väčšieho rozmeru a pomocou nich je možné efektívne posilňovanie svalov nachádzajúcich sa v oblasti nôh.

 

Ďalšou skupinou posilňovacích pomôcok patria klasické tiahla. Máme na mysli tiahla, ktoré môžete používať pomocou kladky na posilovacej veži. Okrem ceny sa odlišujú aj v tom, ktoré svaly je možné pomocou nich posilňovať. Bývajú bežnou súčasťou niektorých posilovacích veží. Odlišujú sa od toho, či sú jednoručné alebo obojručné.

 

Medzi ďalšie obľúbené posilňovacie pomôcky, ktoré vám tiež umožnia posilňovanie v domácom prostredí patrí aj veľmi obľúbený rotačný disk. Tu považujeme za dôležité spomenúť, že niektoré rotačné disky obsahujú aj tiahla na ruky. Môžete tak precvičovať svoje boky, ale tiež aj ruky. Medzi posilňovacie pomôcky taktiež zaraďujeme aj posilňovacie koliesko. Nezabudnite pri cvičení s ním použiť aj fitness podložku.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk