Blog / Články

Posilňovacie činky

Pridané: 01.06.2018

Chceli by ste aj vy patriť medzi tých, ktorí sa môžu pýšiť krásnym a zdravým telom? Túžite po tom, aby ste dosiahli zmenu svojej postavy a zároveň si pritom prečistili hlavu od stresov, ktoré ste počas dňa získali v práci? Ak áno, tak potom sú určite pre vás určené posilňovacie cinky. Nebojte sa, vôbec nie sú určené výhradne na cvičenie v podmienkach fitness centra. Veľkou pravdou totiž v tomto smere je hlavne to, že sú dnes už dostupné skutočne vo veľmi príjemných cenových reláciách.

Áno, v minulosti tomu skutočne bolo tak, že posilňovacie cinky boli výhradnou súčasťou vybavenia fitness centra. Dnes tomu už však tak nie je. Výsledkom toho je skutočnosť, že posilňovacie cinky dnes môžete zohnať v každom obchode, ktorý sa zameriava na predaj a poradenstvo v oblasti posilňovacích pomôcok. V tomto prípade je potom už len na vás a vašich finančných možnostiach, koľko ste ochotný a schopný investovať do kúpy vašich nových posilňovacích činiek.

 

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že posilňovacie cinky sa od seba navzájom odlišujú v prvom rade v závislosti od cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú. Vo všeobecnosti platí, že nie je vhodné kupovať najlacnejšie posilňovacie činky, ale na druhej strane, pokiaľ vzhľadom na úroveň vašej fyzickej kondície patríte medzi začiatočníkov, prípadne mierne pokročilých, neodporúča sa ani kúpa posilňovacích činiek, ktoré sa pohybujú vo vyššej cenovej relácií. Ak zvažujete kúpu posilňovacích činiek, tak platí, že je vždy lepšie riadiť sa zlatou strednou cestou.

 

Zabudnite na to, že existujú iba posilňovacie cinky, ktoré majú podobu klasických jednoručiek. Je všeobecne známe, že dnešný trh ponúka svojim zákazníkom skutočne široký sortiment, ktorí berie od úvahy hlavne úroveň ich fyzickej kondície. Je skutočne veľký rozdiel medzi tým, keď si chce kúpiť posilňovacie cinky človek patriaci medzi začiatočníkov, prípadne mierne pokročilých a tým, keď si ich chce kúpiť pokročilý alebo profesionál.

 

Okrem klasických jednoručiek patria k veľmi obľúbeným posilňovacím činkám napríklad aj kettlebell činky. V konečnom dôsledku možno povedať, že ide o činky, ktoré majú v hornej časti praktickú rukoväť, čo umožňuje ich pohodlné a jednoduché používanie. Bývajú k dispozícií v hmotnostných variantoch od 2 kg, postupne s násobkami čísla 2 až po hmotnosť 24 kg.

 

Ďalej k posilňovacím činkám zaraďujeme tiež ešte aj tzv. lacné činky, ktoré sú určené predovšetkým pre ženy. Tieto posilňovacie činky bývajú zväčša potiahnuté neoprénovým, prípadne nylonovým materiálom. Bývajú dostupné v hmotnostnom rozpätí od 0,5 kg až do 4 kg. Taktiež sú dostupné v rozličných farebných variantoch


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk