Spolu to dáme
Tréning, motivácia, výživa. Rady, tipy, prekvapenia, zadarmo u Teba doma. Spam neposielame, kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).
Blog / Články

Posilňovacia guma

Pridané: 01.06.2018

Uprednostňuje cvičenie v domácom prostredí? Chceli by ste si každý deň nájsť sami pre seba aspoň chvíľu času? Nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra? Ak áno, tak potom vám odporúčame, aby ste doma pravidelne vykonávali cvičenie pomocou rôznych posilňovacích pomôcok. Výhodou posilňovacích pomôcok je predovšetkým to, že ich ponuka je skutočne široká. Podobne ako v iných odvetviach, tak aj v oblasti fitness máte k dispozícií veľa možností. Ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí a platí to aj stonásobne viac pri výbere správne posilňovacej pomôcky. V poslednom čase čoraz viac narastá obľúbenosť posilňovacích gúm.

Výhody, ktoré so sebou prináša posilňovacia guma sú veľké. V prvom rade je potrebné spomenúť, že posilňovacia guma patri medzi cenovo veľmi dostupné posilňovacie pomôcky. Nemusí sa tak vôbec obávať, že by vás zakúpenie tejto veľmi kvalitnej a zároveň účinnej pomôcky vyšlo celý majetok. Skôr je to naopak. Posilňovacia guma, ktorá stojí malý peniaz dokáže hotové divy. Takže prečo by ste nevyskúšali posilňovaciu gumu?

 

Ďalšia veľká výhoda posilňovacej gumy spočíva aj v tom, že vôbec nie je náročná z hľadiska udržiava. Kľudne postačí, ak ju približne raz za dva týždne umyjete pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode. Môžete ju tiež umyť aj tak, že ju len opláchnete pod sprchou a necháte približne hodinu visieť na šnúre na bielizeň. Väčšina posilňovacích gúm sa tiež predávať aj v praktickej tube. Pred použitím môžete posilňovaciu gumu vybrať z tuby a po použití ju stačí len zrolovať a vrátiť do tuby. Daná tuba je veľmi praktických rozmerov, takže gumu v nej môžete skladovať prakticky kdekoľvek.

 

Určite si na prvý pohľad všimnete, že posilňovacia guma sa predáva v rôznych farebných prevedeniach. Na prvý pohľad to môže vyzerať skutočne veľmi nevinne, ale skutočnosť je úplne odlišná. Musíte si pri kúpe posilňovacej gumy dávať pozor na to, v akej farbe je vyrobená. Pri výbere farby posilňovacej gumy musíte v prvom rade zohľadniť úroveň svojej fyzickej kondície. Každá farba je určená pre iných cvičiacich. Nezabúdajte, že v prvom rade platí, že čím je guma svetlejšia, tým menší odpor obsahuje. V praxi to znamená, že svetlejšie gumy sú určené pre ľudí s nižšou úrovňou fyzickej kondície. Pre začiatočníkov je určená posilňovacia guma žltej farby. Pokiaľ budete s posilňovacou gumu cvičiť dlhšiu dobu, teda viac ako 9 mesiacov, môžete siahnuť po červenej gume. V ponuke rôznych obchodov môžete nájsť aj sety posilňovacích gúm. Rovnako ako pri posilňovacích gumách predávaných samostatne, tak aj pri nich platí, že svetlejšia posilňovacia guma obsahuje nižší odpor ako posilňovacia guma tmavšej farby.

 

Posilňovacia guma je vyrobená z materiálu, ktorý je matný a veľmi elastický. Nemusíte sa tak vôbec obávať, že by sa poškodzovala pri každom rolovaní. Naopak, táto činnosť jej vôbec neprekáža. Každý cvik, na ktorý je potrebná posilňovacia guma je založený na jej naťahovaní. Prítomnosť elastického materiálu je v tomto smere viac ako nutná. Z tohto dôvodu sa ani pri cvičení vôbec nemusíte báť, že by ste ju počas cvičenia roztrhali. Nebojte sa, pri posilňovacej gume to ani nie je možné. Posilňovacia guma je na cvičenie u vás doma ako stvorená.


Späť na zoznam článkov
Činkové sety, činky, posiľnovacie stroje a lavice, rotopedy, eliptické trenažéry, bežecké pásy a fit
Copyright 2018 - 2021 © Činkové sety, činky, posiľnovacie stroje a lavice, rotopedy, eliptické trenažéry, bežecké pásy a fit
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk
Sitemap Zásady ochrany osobných údajov Zásady vrátenia tovaru Predpisy predajne