Blog / Články

Lavice na bench

Pridané: 07.05.2018

Patríte s ohľadom na úroveň svojej fyzickej kondície medzi pokročilých a profesionálov? Podaril vám váš fitness tréner, aby ste v rámci svojho pravidelného tréningu vykonávali aj cvičenie pomocou olympijskej činky? Toto cvičenie je po fyzickej stránke veľmi náročné. Určite sa vám zdá cvičenie pomocou olympijskej činky jednoduché a nenáročné, ale v skutočnosti je opak pravdou. Olympijská činka, prípadne bench činka, umožňuje naloženie závažia vyššej hmotnosti. Na olympijskú činku sa totiž zväčša nakladá závažie s hmotnosťou 10 kg, 15 kg, 20 kg, prípadne aj 25 kg. Všetko závisí od úrovne vašej fyzickej kondície. Na to, aby ste mohli vykonávať cvičenie pomocou olympijskej činky pohodlne a bezpečne vám určite veľmi dobre poslúžia lavice bench.

Nie je žiadnym tajomstvom, že dnes patria lavice bench k bežnej súčasti každého fitness centra. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že každé fitness centrum musí myslieť v prvom rade na to, že jeho klienti sa nachádzajú na rôznych úrovniach fyzickej kondície. Preto musia byť súčasťou jeho bežného vybavenia nielen fitness pomôcky, ktoré ocenia začiatočníci a mierne pokročilý, ale tiež aj fitness zariadenia, ktoré sú určené pre pokročilých a profesionálov. K nim jednoznačne patrí lavica bench. Vo fitness centrách ich môžete nájsť skutočne viacero.

 

V dnešnom svete je bežné, že väčšinu fitness zariadení, ktoré môžete nájsť vo fitness centrách dostanete tiež aj v rôznych fitness obchodoch, ktoré predávajú rôzne fitness pomôcky. Môžete si tak pohodlne a veľmi jednoducho objednať lavice bench a vykonávať tak cvičenie v pohodlí svojho domova. Všetko, čo musíte vziať do úvahy pri kúpe lavice bench je hlavne veľkosť úžitkovej plochy, ktorú daná lavica zaberie v miestnosti. Je pravdou, že lavice bench nemajú práve najmenšie rozmery, preto si na ňu vyhraďte v miestnosti dostatok voľného miesta.

 

Lavice bench sa v prvom rade odlišujú od cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú. Na základe toho poznáme lacnejšie lavice bench a drahšie lavice bench. Závisí od vašich finančných možnosti, ale tiež aj od vašej ochoty, koľko ste ochotní či schopní investovať do lavice bench. Ak patríte medzi mierne pokročilých, nemusíte lavice bench používať pravidelne. Vám sa preto skôr zíde lacnejšia lavica bench. Ak však patríte medzi profesionálov, odporúčame vám, aby ste si investovali skôr do drahšej lavice bench, pretože pre vás je vhodné, aby ste pravidelne vykonávali cvičenie pomocou lavice bench.

 

Je v prvom rade veľmi dôležité, aby ste si uvedomili, že lavice bench tvoria dva veľmi dôležité komponenty, ktoré by jeden bez druhého veľmi ťažko tvorili lavice bench. V prvom rade ide o rovnú posilňovaciu lavicu. Cvičenie, ktoré je možné pomocou lavice bench je potrebné vykonávať v ľahu. Nemôže však ísť o šikmý ľah. Musí to byť rovný ľah, pri ktorom budete ležať na paralelnej úrovni s podlahou.

 

Druhou, veľmi dôležitou súčasťou lavice bench je tiež stojan na olympijskú činku. Slúži na to, aby bolo možné pohodlne a bezpečne uskladňovať olympijskú činku. Býva zvykom, že tento stojan je umiestnení nad jedným koncom lavice bench. Veľká výhoda každej bench lavice spočíva v tom, že vôbec nie je náročná z hľadiska udržiavania. Postačí, ak lavice bench utriete približne raz za dva týždne pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk