Blog / Články

Lacné činky

Pridané: 07.05.2018

Počúvate z každej strany o skvelých vlastnostiach a výhodách, ktoré so sebou prináša pravidelné posilňovanie pomocou činiek? Myslíte si, že máte najvyšší čas na to, aby ste začali pre seba a svoje telo robiť niečo dobré? Stretávate sa veľmi často s tým, že vám cvičenie a posilňovanie pomocou činiek schvaľujú vaši priatelia, kolegovia v práci, známy alebo príbuzný? Myslíte si, že v dôsledku svojich mnohých povinností nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra? Boli by ste veľmi radi, ak by vám napriek tomu poradilo zmeniť svoje telo? Patríte v oblasti cvičenia a posilňovania medzi nováčikov? Neviete ešte celkom presne, že by sa vám oplatila investícia do kvalitnejších a drahších činiek? V tom prípade vám odporúčame, aby ste si zakúpili skôr lacné činky.

Dnešný trh je známy tým, že vám dokáže ponúknuť viacero variantov jedného produktu. Výsledkom toho je, že nám dnešné obchody ponúkajú ten istý produkt s rozličnými vlastnosťami v rôznych cenových reláciách. Táto špecifická skutočnosť neobišla ani svet fitness. Z toho dôvodu, ak ste sa rozhodli, že by ste si zakúpili činky, dnešné obchody s fitness zameraním vám dokážu ponúknuť rozličné varianty. Môžete tak v ich ponuke nájsť činky vyrobené z rozličných materiálov pohybujúce sa v rozličných cenových reláciách. Na základe toho poznáme drahšie činky a tiež aj lacné činky. Samozrejme, rozdiel medzi nimi spočíva okrem ceny, za ktorú si ich môžete zaobstarať aj v materiály, z ktorého sú vyrobené.

 

Lacné činky sú ideálnou voľbou predovšetkým pre tých, ktorí sa zaraďujú vo svete fitness a cvičenia medzi začiatočníkov. Ak ste vo svete fitness ešte len začiatočníkom znamená to, že ste sa ešte len začali pravidelne venovať posilňovaniu. Musíte spoznať svoje telo a vedieť jeho možnosti. Je potrebné, aby ste preto zistili, ktoré cviky si môžete dovoliť vykonávať a ktoré ešte nie. Musíte vedieť, ktoré cviky sa vám vykonávajú najľahšie a ktorú sú pre vás náročnejšie. Veľa fitness trénerov sa zhoduje v tom, že každý nováčik v oblasti cvičenia alebo posilňovania by mal absolvovať aspoň konzultačnú hodinu s fitness trénerom. Sám vám bude vedieť najlepšie poradiť, ktoré cviky si budete môcť ako začiatočník dovoliť vykonávať. Nie všetky cviky sú totiž určené pre začiatočníkov. Sú napríklad cviky, ktorých vykonávanie je určené výhradne pre profesionálov. Konzultácia s fitness trénerom, prípadne s niekým, kto sa posilňovaniu venuje už dlhšiu dobu, vhodná v tom smere, že vám bude vedieť najlepšie poradiť, ktoré cviky sú pre vás najlepšou voľbou.

 

Lacné činky zväčšia bývajú nižšej hmotnosti. Ich hmotnostné rozloženie sa pohybuje v rozpätí od 0,5 kg do 6 kg, prípadne maximálne do 7 kg. Z tohto dôvodu sú určené predovšetkým pre ženy, prípadne ich môžu využívať aj muži, ktorí sa zaraďujú medzi začiatočníkov. Ženy, ale aj muži ich zvyknú používať najmä pri vykonávaní rozličných druhov cvičení. Najčastejšie sa lacné činky používajú pri vykonávaní pohybových aktivít spolu s inými fitness strojmi. Môžete ich využívať napríklad vtedy, keď cvičíte na bežeckom páse. Vhodné sú aj tiež pri pokluse alebo behu.

 

Lacné činky bývajú väčšinou potiahnuté neoprénovým alebo vinylový materiálom. Výhodou+ tohto materiálu je jeho ľahké udržiavanie. Postačí, ak lacné činky umyjete približne raz za dva týždne pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode. Lacné činky sa tiež vyrábajú v rozličných farebných prevedeniach. Nemusíte si ich preto kupovať iba podľa hmotnosti, ale tiež aj podľa farby, v ktorej sú vyrobené.

 

Medzi lačné činky sa tiež zaraďujú aj kettlebel činky. Ide o činky, ktoré sú naplnené pieskom a v rámci poskytnutia pohodlného a bezpečného cvičenia obsahujú v hornej časti praktickú rukoväť na uchopenie. Kettlebel činky sú podobne ako iné lacné činky dostupné vo viacerých farebných variantoch a obľubujú ich najmä ženy. Rozdiel medzi ostatnými lacnými činkami a kettlebel činkami spočíva v hmotnostnom rozpätí. Kettlebel činky je možné dostať v hmotnostiach, ktoré sú násobkami čísla dva, pričom sa začína pri čísle dva a končí sa najčastejšie pri čísle 24 či 26.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2022 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk