Blog / Články

Jednoručky

Pridané: 01.06.2018

Patríte k pravidelným návštevníkom fitness centier? Chceli by ste si vybudovať svalový objem v hornej časti vášho tela? K týmto svalom zaraďujeme predovšetkým bicepsy, tricepsy, veľký prsný sval, deltový sval a svaly chrbta. Ide práve o tie časti tela, ktoré nosíme počas roka najčastejšie odhalené. Na základe toho možno povedať, že vďaka pravidelnému posilňovaniu zameranému na tieto časti vášho tela sa môžete veľmi skoro dočkať pozitívne odozvy zo strany vášho okolia. Chcete zmeniť svoje telo a tiež aj svoj životný štýl? Ak áno, tak potom je presne pre vás určené cvičenie, na ktoré budete potrebovať jednoručky.

Jednoručky patria k najčastejšie používaným a najtypickejším fitness pomôckam, ktoré sa dnes už nachádzajú v každom fitness centre. Najčastejšie sa môžete vo fitness centrách so stojanom, ktorý obsahuje jednoručky rôznej hmotnosti. Môžete si tak pohodlne, v závislosti od úrovne vašej fyzickej kondície vybrať presne tú, ktorá vám bude najlepšie vyhovovať. Vo fitness centrách sa tiež nachádza aj závažie, takže si môžete jednoručky poskladať aj sami. Závisí iba od vás a predovšetkým od toho, čomu dávate prednosť.

 

Nie je dnes už vôbec pravdou, že by boli jednoručky výsadou fitness centier. Skutočnosť je skôr taká, že jednoručky sú dnes už cenovo veľmi dostupné, takže si ich môžete kľudne zadovážiť aj na domáce používanie. Nachádzajú sa dnes v rôznych cenových kategóriách, takže si kľudne môžete vybrať také jednoručky, ktoré vôbec nezruinujú vašu peňaženku. Samozrejme, v závislosti od cenovej hladiny sa potom odvíja aj kvalita spracovania jednoručiek a tiež aj použití materiál. Na základe toho poznáme jednoručky vyrobené z betónového, železného alebo liatinové materiálu.

 

Vo fitness centrách sa najčastejšie používajú hlavne jednoručky z betónového materiálu, pretože sú obalené v plastovom puzdre, ktoré má veľmi dobré vlastnosti z hľadiska údržby. Celkov však možno povedať, že všetky jednoručky, či už tie, ktoré sa používajú vo fitness centrách alebo tie, ktoré je možné dostať v obchode na domáce cvičenie. Pri väčšine jednoručiek postačí, ak ich približne raz za dva týždne umyjete pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode. Samozrejme to, ako často budete musieť svoje jednoručky umývať závisí aj od prostredia, v ktorom sa rozhodnete ich uskladňovať.

 

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si jednoručky, môžete ich v pohodlí svojho domova uskladňovať viacerými spôsobmi. Môžete ich mať odložené napríklad pod posteľou alebo v skrini. Veľmi obľúbené je však skladovanie pomocou praktického stojana. Ide o stojan, ktorý je určený výhradne na skladovanie jednoručiek. Vo väčšine prípadov býva tento stojan vyrobený v čiernej farbe a je farbený práškovo, takže podobne ako jednoručky, tiež nie je náročný z hľadiska údržby. Jeho funkciou je skladovanie jednoručiek na jednom mieste podľa logických súvislostí. Väčšina stojanov na jednoručky je koncipovaná tak, že na jeho vrchných priečkach je možné uskladňovať jednoručky nižšej hmotnosti. Na jeho spodných priečkach sa zasa uskladňujú jednoručky vyššej hmotnosti.

 

Cvičenie, pri ktorom potrebujete jednoručky sa môže zdať na prvý pohľad veľmi jednoduché. Opak je však pravdou. Toto cvičenie je veľmi náročné z fyzického hľadiska. Veľmi dôležitým faktorom pri cvičení s jednoručkami je ich hmotnosť. Pri výbere hmotnosti jednoručiek musíte vziať do úvahy hlavne úroveň vašej fyzickej kondície.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk