Blog / Články

Fitness lopty

Pridané: 11.04.2018

Premýšľate nad tým, že by ste začali pre seba robiť niečo dobré? Chcete sa pri vykonávaní svojich každodenných povinností cítiť lepšie? Chcete dosahovať v práci lepšie výsledky? Odporučil vám lekár, aby ste sa pravidelne venovali cvikom na chrbát? Nemáte čas alebo chuť na pravidelné návštevy fitness centra? Chcete mať doma iba jednoduchú pomôcku, ktorá by vám pomohla pri vykonávaní cvikov na chrbát a zároveň vás správne motivovala na každodennú pohybovú aktivitu? Ak áno, tak sú potom fitness lopty pre vás tou správnou voľbou.

Dovoľte, aby sme vám v nasledujúcich riadkoch predstavili fitness lopty. Predstavujú užasnú fitness pomôcku, ktorá je dnes dostupná už pre všetkých. Jej zaobstaranie vôbec nie je finančne náročné a nezaberie veľa miesta. Na základe toho možno povedať, že fitness lopty si môže dnes už dovoliť každý. Je úplne jedno, či bývate v bytovom dome alebo v rodinnom dome. Sme si plne istý, že fitness lopty si dokážu nájsť svoje pevné miesto v každom type bývania. Je len na vás, či fitness loptám spravíte vo svojom bývaní svoje miesto. Ak áno, môžete si byť istý, že sa vám vaše telo raz poďakuje.

 

Všetko, čo si fitness lopty spočiatku vyžadujú, je iba počiatočné nafúknutie. Na to je potrebná špeciálna nafukovacia pumpa. Dnes sa už fitness lopty predávajú spolu s týmito nafukovacími pumpami, takže nafúknuť ich vôbec nebude pre vás predstavovať problém. Po následnom dostatočnom nafúknutí sú fitness lopty pripravené na používanie. Môžete teda na nich začať cvičiť. Okrem nafúknutia je už iba potrebné, aby ste dbali aj o čistotu povrchu. Vhodné je, aby ste z času na čas prešli po povrchu fitness lopty handrou namočenou v teplej mydlovej lopte. Fitness lopty sú tiež iba predmety a tak ako aj na iné predmety, aj na ne zvykne sadať prach. Pochopiteľne, je potrebné, aby fitness lopty neboli umiestené v blízkosti ostrých predmetov.

 

Poznáme niekoľko cvikov zameraných na cvičenie pomocou fitness lopty. Jednoducho umiestnite hornú časť vášho tela na fitness loptu. Pod pojmom horná časť tela máme na mysli hlavu, krk a ramená. Ruku umiestnite na časť fitness lopty, aby ste sa nimi dotýkali jej bokov. Nohy umiestnite na podlahu. Musíte sa nachádzať v pozícii, pri ktorej budete mať hornú časť svojho tela spolu s rukami umiestnenie na časti fitnes lopty a spodnú časť tela na podlahe. Ideálne pri tomto cvičení je, aby ste ho vykonávali pomocou bosých nôh. Keď sa nachádzate v tejto pozícií snažte sa na časti fitness lopty mierne pohojdávať. Toto cvičenie je veľmi účinné, pretože vám okrem chrbta pomôže aj posilniť spodné partie vášho tela, teda nohy. Cvičenie sa odporúča vykonávať minimálne trikrát do týždňa po dobu 5-10 minút.

 

Fitness lopty sa odporúčajú aj pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie. Pobolieva vás pri vykonávaní vášho zamestnania v kancelárií za počítačom chrbát? Máte pocit, že musíte so sebou niečo robiť, lebo v opačnom prípade budete mať silnejšie problémy chrbta? V tom prípade je pre vás viac ako vhodné, aby ste klasickú kancelársku stoličku vymenili za sedenie na fitness lopte. Nemusíte už nič viac riešiť alebo meniť. Jednoducho si prineste do svojej kancelárie fitness loptu, nafúknite ju a začnite na nej sedieť počas svojej pracovnej doby. Fitness lopty totiž pri sedení nútia človeka, aby držal svoje telo vzpriamene a na základe toho vám pomôže pri vašich bolestiach chrbta.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk