Blog / Články

Fitness činka

Pridané: 07.05.2018

Možno si to ani neuvedomujete, ale už od dávnych čias sa ľudia venovali posilňovaniu. Začiatky posilňovania možno badať napríklad už v starovek Grécku a Ríme. Boli to krajiny, ktoré si vyznačovali skutočne veľmi silnou armádou, ktorá dokázala zdolať akéhokoľvek nepriateľa. Na to, aby mohli Gréci a Rimania mať silnú armádu, potrebovali schopných a silných vojakov. Čo si myslíte, akým spôsobom mohli byť vojaci vycvičení? Museli absolvovať tvrdý vojenský tréning. Jeho základom bolo posilňovanie. Už vtedy používali na posilňovanie predmety, ktorým dnes hovorím fitness činka.

Počas staroveku a stredoveku mala fitness činka určite inú podobu ako dnes. Namiesto fitness činky v podobe, v akej ju poznáme dnes používali rôzne iné predmety, o ktorých si dnešný moderný človek ani len nepomyslí, že by mohli slúžiť práve na posilňovanie. Tak či onak, je veľkou pravdou, že posilňovaniu ako takému sa človek venuje skutočne od nepamäti. Ľudia v minulosti, pokiaľ neboli príslušníkmi armády tvrdlo pracovali. V dnešnej modernej dobe čoraz viac ľudí pracuje v kancelárií za počítačom, takže v ich prípade nedochádza k veľkej fyzickej námahe. Napriek tomu, v záujme psychohygieny je pre dnešného moderného človek skutočne veľmi vhodné, ak si hodinu, prípadne dve hodinky, 2-4krát do týždňa zacvičí vo fitness centre.

 

Práve fitness centrum predstavuje miesto, v ktorom sa môžete najskôr stretnúť s rôznymi druhmi činiek. Ak ide o skutočne veľmi dobre vybavené fitness centrum, ktoré sa snaží svojim zákazníkom ponúknuť skutočne len to najkvalitnejšie, tak sa snaží ponúknuť svojim zákazníkom veľké množstvo fitness činiek. Vo svete fitness sa totiž kladie skutočne veľký dôraz na úroveň fyzickej kondície. Na základe toho existujú aj rôzne druhy fitness činiek. Nie je totiž možné, aby začiatočník cvičil s rovnakou fitness činkou ako ten, kto sa s ohľadom na úroveň svojej fyzickej kondície zaraďuje medzi pokročilých, prípadne profesionálov.

 

Medzi azda najznámejšiu fitness činku patrí hlavne klasická jednoručka. Je veľmi obľúbená, pretože vôbec nie je náročná z finančného hľadiska. Je určená pre športovcov nachádzajúcich sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície. Mnohé z nich totiž fungujú na základe nakladania jednotlivých závaží. Môžete si tak na ňu naložiť závažie presne podľa Vašej potreby. Samozrejme, zdôrazňujeme, že je skutočne veľmi dôležité, aby ste kládli dôraz na svoju fyzickú kondíciu. Čo sa týka pokročilých a profesionálov, tak pre nich sú určené fitness činky, ktoré sa tiež nazývajú aj olympijské činky. Podobne ako mnohé klasické jednoručky, tak aj olympijské činky sú založené na postupnom nakladaní závažia určitej hmotnosti.

 

V poslednej dobe sú tiež veľmi obľúbené aj fitness činky, ktoré sa nazývajú kettlebell činky. Ide o činky, ktoré obsahujú v hornej časti rukoväť, takže manipulácia s nimi je skutočne veľmi jednoduchá a pohodlná. Poznáme tiež aj lacné činky, ktoré sú určené hlavne príslušníčkam nežnejšieho pohlavia. Ich hmotnosť sa pohybuje v rozpätí od 0,5 do 2 kg a sú vhodné ako doplnok na vykonávanie iných fyzických aktivít. Môžete ich použiť napríklad pri behu, prípadne zumbe. Ako vidíte, keď sa povie fitness činka, tak možností je skutočne dosť.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk