Blog / Články

Domáce posilňovanie

Pridané: 01.06.2018

Trávite veľa času v práci alebo v škole? Zaberie vám práca, škola, prípadne práca aj škola, starostlivosť o deti a domácnosť všetok váš čas? Chceli by ste aj napriek množstvu povinností, ktoré na vás každý deň čakajú spraviť pre seba niečo dobré? Chceli by ste zmeniť svoje telo? Chceli by ste sa cítiť krajšie a zdravšie? Nemyslite si, že je to možné dosiahnuť iba vďaka pravidelným návštevám fitness centra. V dnešnej modernej dobe poznáme množstvo fitness pomôcok a cvikov, ktoré vám umožnia efektívne a zároveň bezpečné domáce posilňovanie. Na to, aby ste zmenili svoje telo, nemusíte chodiť do fitness centra. Môžete svoje povinnosti skĺbiť s domácim posilňovaním, čím nič nemôžete stratiť, ale skôr naopak, môžete veľa dobrého získať.

Jednoznačne najlačnejšou voľbou pri domácom posilňovaní je určite mäkká podložka vo forme karimatky alebo žinenky. Možno sa to nezdá, ale pomocou nej sa dá vykonávať množstvo rozličných cvičení zameraných na rôzne partie vášho tela. Najjednoduchší cvik sú klasické „brušáky“. Ľahnite si na mäkkú podložku a pokrčte svoje kolená. Ruky umiestnite za hlavu, na temeno hlavy. Môžete ich tiež aj prekrížiť a umiestniť na svoj hrudník. Následne z tejto pozície sa snažte hornú časť svojho tela potlačiť smerom hore tak, aby sa vaša hlava nachádzala v tesnej blízkosti s vašimi kolenami. V pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do východiskovej polohy. Na mäkkej podložte tiež môžete v príjemnom domácom prostredí vykonávať ohýbanie trupu. Postavte sa, nohy rozkročte približne na šírku svojich ramien. Ruky dvihnite smerom nahor tak, aby ste cítili, že ich máte obe vystreté. Z uvedenej pozície sa snažte predkloniť smerom dopredu a zotrvajte tak približne 5 sekúnd. Následne sa môžete vrátiť do východiskovej polohy. Oba cviky môžete vykonávať 12krát v 2-3 sériách bez ohľadu na úroveň vašej fyzickej kondície.

 

Veľmi obľúbenou pomocou, ktorá tiež slúži na efektívne domáce posilňovanie je rotačný disk. Ide vlastne o plochú guľu, ktorá je schopná udržať celú hmotnosť vášho tela. Jednoducho sa na ňu postavte a snažte svoje telo, predovšetkým boky otáčať z jednej strany na druhú. Niektoré rotačné disky tiež obsahujú aj špeciálne gumené tiahla, ktoré musíte počas cvičenia chytiť do ruky. Sú určené na efektívnejšie posilňovanie rúk. Vďaka pravidelnému cvičeniu pomocou rotačného disku docielite formovanie vašich bokov a zlepšenie úrovne vašej fyzickej kondície. Postačí, ak sa budete domácemu posilňovaniu pomocou rotačného disku venovať približne 10-15 minút denne.

 

Na efektívne domáce posilňovanie je tiež určené aj fitness lopta. V poslednej dobe sa teší čoraz väčšej obľube. Existuje množstvo cvikov, ktoré vám táto jedinečná pomôcka ponúka. Uvedieme vám preto iba jednoduchý, ľahko zapamätateľný príklad. Ľahnite si na mäkkú podložku. Obe svoje nohy umiestnite na fitness loptu. Ruky rozpažte. Zhlboka sa nadýchnite a z tejto pozície sa snažte dvihnúť svoj trup, približne na vzdialenosť 20 cm od pôvodnej polohy. V pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a s výdychom sa vráťte do východiskovej polohy. Toto domáce posilňovanie vám umožní precvičenie svaloch na chrbte. Taktiež môžete na fitness lopte sedieť v čase, keď musíte veľa dlho pracovať pri počítači. Snažte sa vtedy čo najdlhšie sedieť vzpriamene. Tento cvik vám pomôže predísť bolestiam v oblasti chrbta. Môžeme teda konštatovať, že domáce posilňovanie môže byť veľmi užitočné.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk