Blog / Články

Činky

Pridané: 01.06.2018

Chceli by ste sa pravidelne venovať špecifickým pohybovým aktivitám? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo zmeniť svoje telo? Nazdávate sa, že by bolo pre vás vhodné, ak by sa vám podarilo zmeniť váš životný štýl? Čo by ste povedali na to, ak by sa začali pravidelne venovať posilňovaniu? Azda najčastejším a najobľúbenejším fitness nástrojom určeným na posilňovanie sú činky. Keď sa povie slovo fitness alebo posilňovanie, tak sa určite mnohým z nás v mysli vynorí cvičiaci človek, ktorý posilňuje pomocou činiek. Činky sú dnes bežnou súčasťou každého fitness centra. Nájde v nich niekoľko druhov činiek, v závislosti od veľkosti, ale aj hmotnosti. Ak nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra, tak sa potom nemusíte vôbec ničoho obávať! Dnes už existujú mnohé profesionálne obchody, ktoré sú zamerané na činky predaj.

Činky predaj je založený na tom, že s činkami vykonávajú cvičenie cvičiaci na rôznych úrovniach fyzickej kondície. Činky predaj sú určené pre začiatočníkov, mierne pokročilých, pokročilých, ale aj profesionálov. Na základe úrovne vašej aktuálnej fyzickej kondície, si musíte zvoliť hmotnosť závažia, ktoré naložíte na činky alebo hmotnosť činky, ktorú si zakúpite. Nie na všetky činky je možné naložiť si závažie vami zvolenej hmotnosti. Niektoré činky predaj sa totiž predávajú iba v určitej hmotnosti, ktorú už nie je viac možné regulovať.

 

Na rozdiel od nich však existujú ešte aj nakladacie sety. Ako už z názvy vyplýva, ide o posilňovaciu tyč alebo dva kusy menších posilňovacích týč, na ktoré si môžete naložiť závažie vami zvolenej hmotnosti. Toto závažie je taktiež súčasťou nakladacieho setu. Hmotnosť závažia závisí od toho, aký nakladací set sa rozhodnete si zakúpiť. Vo všeobecnosti sa predáva závažie s hmotnosťou 1 kg, 1,25 kg, 2,5 kg, 5 kg a 10 kg. To, ktoré závažia sú súčasťou nakladacieho setu závisí od toho, v akej cenovej relácií sa nachádza daný nakladací set. Predávajú sa taktiež aj s ohľadom na fyzickú úroveň cvičiaceho. Nakladacie sety určené pre začiatočníkov a mierne pokročilých obsahujú závažia s hmotnosťou 1 kg alebo 1,25 kg, 2,5 kg, 5 kg a niekedy aj s hmotnosťou 10 kg. Nakladacie sety určené pre pokročilých a profesionálov obsahujú závažia všetkých dostupných hmotností, teda s hmotnosťou 1 kg alebo 1,25 kg, 2,5 kg a 5 kg. Nakladacie sety, ktoré obsahujú závažia určené pre profesionálov obsahujú okrem vyššie uvedených závaží aj závažie s hmotnosťou 10 kg.

 

Činky predaj sú zložené z troch nevyhnutných prvkov. Patrí sem v prvom rade posilňovacia tyč. Poznáme viacero druhov posilňovacích tyčí. Známe sú rovné posilňovacie tyče, mierne lomené posilňovacie tyče a posilňovacie tyče silno lomené. Ďalším dôležitým komponentom je vyššie spomínané závažie rozličnej hmotnosti. Posledným, na prvý pohľad nezaujímavým a skrytým komponentom, ktorý je však rovnako dôležitý na vytvorenie činky predaj je práve bezpečnostný hriadeľ. Na každú činku sa používajú dva kusy bezpečnostných hriadeľov, pretože sa umiestňujú po oboch koncoch činky. Úlohou každého bezpečnostného hriadeľa je to, že vám má poskytnúť počas cvičenia pocit bezpečia, stability a istoty. Nie je totiž vhodné, aby vám závažie z činky počas cvičenia spadlo na zem. Taktiež nie je vhodné, aby sa závažie na činke posúvalo z jedného konca na druhý. Počas cvičenia musíte mať pocit pohodlia a bezpečia.

 

Základné rozdelenie činky predaj spočíva v tom, že poznáme činky, veľké činky a tzv. klasické jednoručky. Musíte si však dávať pozor, pretože jednotlivé činky predaj nie sú určené pre všetkých cvičiacich. Je potrebné, aby ste pri správnom výbere dbali na aktuálnu úroveň vašej fyzickej kondície. Činky sú tie, ktoré dvíhate pomocou oboch rúk. Sú určené hlavne pre pokročilých a profesionálov. Veľké činky sú vlastne činky menších rozmerov. Je na ne možné naložiť závažie vyššej hmotnosti teda od 5 kg a viac s tým, že každú činku môžete dvihnúť pomocou jednej svojej ruky. Tieto veľké činky sú určené hlavne pre pokročilých a profesionálov. Medzi cvičiacimi nachádzajúcimi sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície sú veľmi obľúbené klasické jednoručky. Ide o činky menších rozmerov, ktoré je možné vytvoriť pomocou kratších rovných posilňovacích týč a môžete ich dvíhať pomocou oboch svojich rúk.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk