Blog / Články

Činky pre ženy

Pridané: 01.06.2018

Milé dámy, hľadáte pre seba ideálne fitness potreby, s ktorými by ste mohli vykonávať posilňovanie? Chceli by ste sa počas dňa cítiť oveľa zdravšie a sviežejšie? Boli by ste skutočne veľmi radi, ak by sa vám podarilo vyzerať oveľa atraktívnejšie? Chcete vyriešiť vaše problémy so spánkom? Ak áno, tak potom by ste si mohli nájsť aspoň chvíľu pre seba a venovať sa posilňovaniu. Vo vašom prípade nemusí nutne ísť o dvíhanie ťažkých činiek. Viete prečo? Dnes už existujú aj tzv. činky pre ženy.

Dnes ešte stále platí, že vo väčšine fitness centier sa nachádzajú skôr fitness stroje, ktoré sú určené na používanie výhradne pre obe pohlavia. Patria sem na príklad rôzne fitness stroje, medzi ktoré zaraďujeme napríklad veslovacie trenažéri, rotopedy, eliptické trenažéri, bežecké pásy, či veslovacie trenažéri. Na týchto fitness strojoch dnes s veľkou radosťou cvičia muži aj ženy. Ak je však fitness centrum veľmi dobre vybavené, určite sa v ňom nájdu aj činky pre ženy.

 

Hoci sa činky pre ženy nájdu vo vybavenejších a modernejších fitness centrách, sú dnes dostupné aj vo veľmi prijateľných cenových hladinách. Na základe toho možno kľudne konštatovať, že činky pre ženy sú dnes dostupné prakticky pre každú ženu. Jediné, čo k tomu ešte potrebujete je správna motivácia a chuť urobiť pre svoje telo a hlavne pre seba niečo dobré. Veď prečo by ste si aj nemali nájsť chvíľu času sami pre seba? Určite vám počas dňa zaberie veľmi veľa času plnenie pracovných povinnosti a starostlivosť o deti a domácnosť. Na to, aby ste si poriadne oddýchli by ste nemali zabúdať aj sami na seba.

 

Ako to už v špecifických podmienkach dnešného trhu býva, tak je možné dostať z jedného druhu fitness potreby viacero možných variantov. Samozrejme, platí to aj na činky pre ženy. Dnes sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach a pohybujú sa v rozličných cenových reláciách. Špecifikom činiek pre ženy je skutočnosť, že bývajú dostupné vo viacerých farebných variantoch. Na základe toho si môžete vybrať presne tú farbu, ktorá je vaša obľúbená. Táto skutočnosť ešte viac umocní vašu radosť z práve vykonaného cvičenia.

 

Čo sa týka činiek pre ženy, tak poznáme tzv. nylonové alebo neoprénové činky. V dnešnom virtuálnom svete internetu sa pri týchto činkách môžete tiež stretnúť aj s pomenovaní lacné činky. Ide o činky, ktorých maximálna hmotnosť môže dosiahnuť 5 kg. Sú potiahnuté buď nylonovým alebo neoprénovým materiálom. Veľká výhoda týchto činiek spočíva hlavne v tom, že nie sú vôbec náročné z hľadiska údržby. Postačí, ak ich približne raz za dva týždne umyjete pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode. Používajú sa pri vykonávaní rôznych pohybových aktivít, pri ktorých máte voľné ruky, typickým príkladom je v tomto smere beh, prípadne jogging.

 

Pomenovanie činky pre ženy si tiež v poslednom čase vyslúžili aj kettlebell činky. Ide o špecifické činky v tom zmysle, že sa líšia od nylonových a neoprénových činiek. Taktiež sa líšia aj od klasických jednoručiek. V hornej časti obsahujú praktickú rukoväť, takže cvičenie s nimi je skutočne veľmi jednoduché. Na rozdiel od lacných činiek sú dostupné vo viacerých hmotnostných variantoch. Začína sa pri 2 kg a postupne sa ich hmotnosť zvyšuje podľa násobku čísla 2 až do hmotnosti 20 kg. Kettlebell činky majú tiež farebné varianty.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk