Blog / Články

Činky a závažia

Pridané: 01.06.2018

Chceli by ste zmeniť svoj životný štýl? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo nabrať vyššiu úroveň fyzickej kondície? Chceli by ste nabrať svalový objem a dostatok fyzickej sily v hornej časti vášho tela? Patria sem hlavne bicepsy, tricepsy, deltové svaly, veľký prsný sval a svaly chrbta. Nemusíte sa vôbec báť, že by to bolo náročné z hľadiska náročnosti pri výbere pomôcok, ktoré na to budete potrebovať. Na to vám určite poslúžia rôzne činky a závažia.

Je pravdou, že tieto fitness pomôcky môžete nájsť v každom fitness centre, ale dnes sa pohybujú vo veľmi prijateľných cenových hladinách, takže sú dnes dostupné pre každého. Môžete si ich tak kľudne zadovážiť aj na používanie v pohodlí vášho domova. Nemusíte sa teda zbytočne domnievať, že ak nemáte počas dňa čas na pravidelné návštevy fitness centra, nemôže si zvýšiť úroveň svojej fyzickej kondície alebo nabrať svalový objem, po ktorom túžite. Dostupné činky a závažia sú toho jasným dôkazom.

 

Činky a závažia sú dostupné v rôznych cenových reláciách. Môžete sa tak v praxi stretnúť s tým, že v ponuke rôznych obchodov nájdete lacnejšie, ale aj drahšie činky a závažia. Výber vhodnej činky a závažia závisí v prvom rade od toho, koľko finančných prostriedkov ste do ich kúpy ochotní aj schopní investovať. Samozrejme, závisí to aj od úrovne vašej fyzickej kondície. Začiatočníci a mierne pokročilí používajú na cvičenie činky a závažia, ktoré sú lacnejšie. Pokročilí a profesionáli používajú činky a závažia, ktorí sú drahšie.

 

Rozdiel medzi činkami a závažiami spočíva aj od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Najčastejšie sa môžete stretnúť s tým, že jednotlivé činky a závažia sú vyrobené z betónového, železného alebo liatinového materiálu. Najobľúbenejšie sú určite betónové závažia, ktoré sú obalené v plastovom puzdre. Z praxe určite veľmi dobre viete, že plast je materiál, ktorí má veľmi dobré vlastnosti z hľadiska udržiavania. Pri plastových výrobkoch postačí, ak ich približne raz za dva týždne umyjete pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode. Samozrejme, aj závažia a činky vyrobené z liatinového alebo železného materiálu majú veľmi dobré vlastnosti. Na rozdiel od betónového závažia sa však vyznačujú drsnejším povrchom a nie sú obalené v plastovom puzdre.

 

Jednotlivé činky a závažia sa tiež navzájom od seba odlišujú aj od hmotnosti, v ktorej sú vyrobené. Môžete sa stretnúť so závažím, ktoré má hmotnosť 1 kg, 1,25 kg, 2,5 kg, 5 kg, 10 kg, 15 kg, 20 kg prípadne aj 25 kg. Výber pre vás ideálnej hmotnosti v prvom rade závisí od úrovne vašej fyzickej kondície. Pred samotnou kúpou činiek a závažia sa radšej poraďte so svojim fitness trénerom, prípadne známy, ktorí sa posilňovaniu venuje už dlhšiu dobu. Určite nebude pre vás žiaduce, ak si na posilňovanie zvolíte nesprávnu hmotnosť závažia. Môže sa stať, že budete zbytočne a nesprávne iba podceňovať alebo preceňovať svoju fyzickú silu a schopnosti.

 

V prípade, že preceníte svoju fyzickú silu, môže to mať na vás negatívny dopad v podobe vážnych zdravotných problémov. Ak podceníte svoju fyzickú silu, tak vás to môže naopak iba brzdiť pri dosahovaní lepších výkonov. Existuje veľmi veľa cvikov, ktoré dovoľujú vykonávať práve činky a závažia. Sme si istí, že spomedzi nich si určite nájdete pre sebe ten, ktorí vám bude najlepšie vyhovovať a budete ho vykonávať s nadšením a radosťou.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk