Blog / Články

Činka na bench

Pridané: 11.04.2018

Patríte v oblasti fitness a posilňovania medzi pokročilých alebo profesionálov? Odporučil vám váš fitness tréner, aby ste sa v rámci svojich pravidelných tréningov zamerali aj na činku na bench? Ak áno, tak potom možno presne pre vás budú užitočné nasledujúce riadky, v ktorých sa môžete v krátkosti oboznámiť s výhodami, ale aj charakteristikami, ktoré so sebou prináša činka na bench. Nech sa páči, prečítajte si! Dúfame, že sa čo to o činke na bench dozviete a pevne veríme, že tieto informácie budú presne pre vás aspoň v niečom užitočné. V konečnom dôsledku by aj mali, pretože činka na bench predstavuje jeden z najtypickejších a najdôležitejších nástrojov v oblasti fitness a posilňovania.

Dnes môžete činku na bench nájsť v každom riadne vybavenom fitness centre. Základnou činnosťou vo svete fitness je okrem cvičenia hlavne posilňovanie, ktoré v konečnom dôsledku predstavuje špecifický druh cvičenia. Je skutočne iba na vás, pre ktoré fitness sa rozhodnete. Vedzte však, že ak sa v ňom nájdete činka na bench, tak je to znamenie, že sa nachádzate v správne vybavenom fitness centre. Každý majiteľ fitness centra totiž musí v prvom rade myslieť na to, že jeho klientmi sú ľudia, ktorí sa nachádzajú na rôznych úrovniach fyzickej kondície. Tejto skutočnosti musia preto prispôsobiť aj vybavenie svojho fitness centra.

 

Ak máte doma dostatok miesta, tak potom si môžete činku na bench zaobstarať aj na domáce použitie. Musíte však v tomto smere počítať hlavne s tým, že činka na bench zaberie v miestnosti viac úžitkovej plochy preto je z vašej strany skutočne potrebné, aby ste tejto skutočnosti prispôsobili aj miestnosť, v ktorej sa rozhodnete činku na bench umiestniť. Musíte v tomto smere vziať na vedomie, že činku na bench nie je možné rozložiť, použiť a následne po použití znova zložiť. Je to možné pri rôznych fitness potrebách ako sú napríklad posilňovacie gumy či žinenky. Činka na bench však toto neumožňuje, preto to, prosím berte na vedomie.

 

Možno sa to nezdá, ale činka na bench sa nezaobíde ešte aj bez dvoch veľmi dôležitých komponentov. Prvým z nich je práve rovná posilňovacia lavička. Ak chcete dobre vykonávať bench, tak potrebujete byť v ľahu, pretože bench sa vykonáva práve v tejto pozícií. Ďalším, veľmi dôležitým prvkom, ktorý je rovnako dôležitý pri činke na bench je práve stojan na túto činku. Je všeobecne známe, že činka na bench má v porovnaní s klasickými jednoručkami oveľa vyššiu hmotnosť. Z tohto dôvodu je preto potrebné, aby ste ju mali položenú na stojane. Nie je totiž vôbec žiaduce, aby ste svoju činku na bench mali odloženú pod posteľou, prípadne na dne skrine, či opretú o stenu. Činka na bench musí byť uskladená v pevnej a stabilnej pozícií. Nebojte sa, všetky dôležité komponenty vôbec nie sú náročné z hľadiska udržiavania.

 

Činka na bench umožňuje naloženie závažia rôznej hmotnosti. Dnes je možné dostať kúpiť závažie s hmotnosťou 1,25 kg, 2,5 kg, 5 kg, 10 kg, 15 kg, 20 kg, prípadne aj s hmotnosťou 25 kg. Pri voľbe hmotnosti závažie, pomocou ktorého budete vykonávať bench je pre vás potrebné, aby ste v tomto smere zohľadnili úroveň vašej fyzickej kondície. Určite nie je pre vás žiaduce, aby ste svoje schopnosti a možnosti zbytočne podceňovali, prípadne preceňovali. Môže to mať pre vás v budúcnosti závažné negatívne dôsledky. Pred cvičením pomocou činky na bench sa radšej poraďte so svojim fitness trénerom.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2022 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk