Blog / Články

Boxovací mech

Pridané: 01.06.2018

Chceli by ste si po náročnom dni v práci oddýchnuť a prevetrať hlavu? Túžite po tom, aby ste sa mohli venovať každodennej aktivite, ktorá vám pomôže odreagovať sa a nabrať na ďalšie dni dostatok novej energie? Neuverili by ste, ale vhodným riešením môže pre vás v tomto prípade byť, ak sa začnete venovať boxovaniu. Vôbec dnes už nie je pravdou, že box patrí výslovne medzi chlapský šport. V poslednom období sa mu začínajú čoraz častejšie a intenzívnejšie venovať aj ženy. Viete prečo? Podarilo sa im totiž objaviť čaro tohto jedinečného športu.

Na to, aby ste sa mohli začať venovať boxovaniu budete potrebovať rôzne kvalitné boxovacie potreby. Boxovanie sa totiž bez nich nezaobíde a vy musíte pri tomto športu brať do úvahy hlavne svoju bezpečnosť a pohodlie. V opačnom prípade si môžete vážne ublížiť, čo určite nechcete. Koniec koncov, skutočnosť, že si musíte na seba dávať pozor platí pri každom jednom športe, nielen pri boxe. Športu sa predsa venujete pre radosť a nie preto, aby ste to mohli následne ľutovať.

 

Pri zmienke o boxovacích potrebách je dôležité v prvom rade spomenúť boxeristické rukavice. V pri ich kúpe odporúčame pozerať skôr na kvalitu než na cenu. Podobne ako pri iných športových potrebách, tak aj pri nich platí, že existujú lacnejšie, ale aj drahšie varianty. Nie je vhodné, ak si zvolíte lacnejšie, skôr sa odporúča investovať do kvalitnejších boxeristických rukavíc, ktoré sú síce drahšie, ale na druhú stranu sú aj kvalitnejšie a určite vydržia dlhšiu dobu v porovnaní s lacnejšími rukavicami.

 

Ďalšou, skutočne veľmi dôležitou súčasťou vašej boxeristickej výbavy je predovšetkým boxovaci mech. V konečnom dôsledku možno povedať, že ide o najdôležitejšiu súčasť boxeristickej výbavy. Boxovanie je totiž založené na úderoch do boxovacieho mecha. Do čoho iného by ste potom mali udierať, ak by ste nemali k dispozícií boxovací mech? Ide o základnú boxovaciu pomôcku, ktorú si musíte vyberať vždy starostlivo s ohľadom na úroveň vašej fyzickej kondície. Nie je totiž celkom pravdou, že každý boxovací mech má rovnaké vlastnosti. Je to skutočne jeden veľký omyl!

 

Rovnako ako pri výbere boxeristických rukavíc, tak aj pri kúpe boxovacieho mechu musíte dávať pozor na jeho kvalitu. V tomto prípade tiež platí, že je oveľa vhodnejšie, ak sa rozhodnete kúpiť si kvalitnejší boxovaci mech, ktorý je síce drahší, ale na druhú stranu treba povedať, že vám určite dlhšie vydrží v porovnaní lacnejšími variantmi. Lepšie je investovať do drahšieho boxovacieho mechu ako kúpiť lacnejší, ktorí potom bude potrebné častejšie vymieňať.

 

V zásade rozlišujeme tri typy boxovacieho mechu. V prvom rade ide o boxovaci mech, ktorí je určený na trénovanie úderov. Je vhodný pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Jeho dĺžka je do 150 cm. Ďalej poznáme aj boxovaci mech, ktorému sa tiež hovorí aj torpédo. Ide o boxovaci mech, ktorý je určený na trénovanie výkopov. Nie je vhodný pre začiatočníkov, skôr ho využívajú mierne pokročilí, pokročilí, ale aj profesionáli. Tretí, ale tiež veľmi dôležitý boxovací mech je ten, ktorému sa tiež hovorí aj hruška alebo hruštička. Je určený na trénovanie rýchlosti a vhodný pre všetkých nadšencov boxovania.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2023 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk