Blog / Články

Boxerské vrece

Pridané: 07.05.2018

Myslíte si, že by ste potrebovali v rámci dodržiavania vlastnej psychohygieny, šport, ktorému by ste sa mohli pravidelne venovať? Túžite po tom, aby ste si mohli po príchode z práce prevetrať hlavu a aspoň na chvíľu sa zbaviť stresového napätia, nahromadeného počas dňa v práci? Ak uvažujete týmto smerom, potom je pre vás ideálnym riešením, ak by ste sa začali venovať boxovaniu. Box predstavuje jedinečný šport, ktorý sa teší veľkej obľube po celom svete. Na to, aby ste sa mu mohli venovať, budete potrebovať kvalitné vybavenie. Box totiž nie je cvičenie, pri ktorom vôbec nie sú potrebné žiadne pomôcky. V prípade boxu je to skôr úplne naopak. Čím kvalitnejšie pomôcky vlastníte, tým väčší pocit istoty a bezpečia počas vykonávania tohto športu budete mať.

Na to, aby ste sa mali počas boxovania pocit istoty a bezpečia budete potrebovať kvalitné boxerské rukavice. Musia byť vo vnútornej časti vystlané dobrým materiálom, ktorý dokáže spoľahlivo eliminovať pocity zo skutočných úderov. Pri výbere boxerských rukavíc by ste si preto nemali ako najhlavnejší aspekt všímať cenu, ale skôr kvalitu. Boxerské rukavice pohybujúce sa v lacných cenových reláciách spravidla nevydržia toľko ako tie drahšie. Samozrejme, ich výber závisí aj od toho ako dlho sa už venujete boxovaniu. Pri boxe totiž musíte brať do úvahy, či sa s ohľadom na úroveň vašej fyzickej kondície radíte medzi začiatočníkov, mierne pokročilých, pokročilých alebo profesionálov.

 

Jednoznačne najdôležitejšie je pri boxovaní práve boxerské vrece. V prvom rade si musíte uvedomiť, že existuje viacero druhov boxerských vriec. Pri ich výbere musíte rovnako ako pri výbere boxerských rukavíc dbať na úroveň vašej fyzickej kondície. Sú rôzne boxerské vrecia. Niektoré sú určené pre začiatočníkov a mierne pokročilých, iné zasa pre pokročilých a profesionálov. Pri výbere vhodného boxerské vreca musíte v prvom rade vziať do úvahy práve túto skutočnosť.

 

Poznáme boxerské vrece, ktoré je zamerané na trénovanie úderov. Toto boxerské vrece má spravidla dĺžku do 10 cm. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa práve začínajú venovať boxovaniu. Ďalej poznáme boxerské vrece, ktorému sa v boxerské kruhoch tiež hovorí aj „torpédo“. Toto špeciálne boxerské vrece je určené na trénovanie výkopov. Ak chcete trénovať výkopy, mali by ste sa nachádzať na úrovni aspoň mierne pokročilého. Toto boxerské vrece je dlhšie ako boxerské vrece určené na trénovanie úderov. Má dĺžku od 150 cm. Väčšinou býva dostupné v dĺžkovom rozpätí 150-180 cm. Taktiež poznáme aj boxerské vrece, ktorému sa tiež hovorí aj „hruška“ alebo „hruštička“. Toto špeciálne, spomedzi uvedených troch, najmenšie boxerské vrece je určené na trénovanie rýchlosti. Môžu ho používať cvičiaci nachádzajúci sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície.

 

Majte prosím na pamäti, že je veľmi dôležité, aby bolo vaše boxerské vrece pevne a stabilne pripevnené. Dbajte na kvalitu pri kúpe stojanu, špeciálneho uchytenia na boxerské vrece, prípadne špecifickej platformy na hrušku. Je len na vás, pre ktoré z uchytení sa rozhodnete, pretože pri montáži boxerského vreca budete potrebovať vŕtačku. Ak viete, pre ktoré boxerské vrece sa viete rozhodnúť a máte už vybraný aj správny spôsob uchytenia, tak vášmu boxerskému tréningu už nič nestojí v ceste.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

posiľnovacie stroje a lavice
Copyright 2018 - 2022 © posiľnovacie stroje a lavice
Tvorba internetových obchodov - Atomer.sk