Šlapky

Šlapky

Šlapky a prezúvky

Určite ste si už všetci veľmi dobre všimli, že zvykneme sa obúvať najmä podľa toho, aké je vonku počasie. Preto poznáme aj tzv. sezónnu obuv. Znametá to, že ide o obuv, ktorú zvykneme používať najmä počas jednej sezóny, napríklad počas leta alebo počas zimy. Medzi typickú sezónnu obuv tak môžeme zaradiť najmä šlapky. Ide o typ...

Šlapky a prezúvky

Určite ste si už všetci veľmi dobre všimli, že zvykneme sa obúvať najmä podľa toho, aké je vonku počasie. Preto poznáme aj tzv. sezónnu obuv. Znametá to, že ide o obuv, ktorú zvykneme používať najmä počas jednej sezóny, napríklad počas leta alebo počas zimy. Medzi typickú sezónnu obuv tak môžeme zaradiť najmä šlapky. Ide o typ obuvi, ktorý dovoľuje, aby sme mali pomerne značnú časť svojich chodidiel odhalenú. Používanie šlapiek sa rozšírilo najmä v poslednom čase, kedy stúpol počet mimoriadne horúcich dní. Šlapky sú rozšírené a veľmi obľúbené ako medzi mužmi, tak aj medzi ženami a deťmi.

Prečo práve šlapky?

Ak sa nazdávate, že šlapky sú obľúbené iba medzi ženami, tak to vôbec nie je pravda. Dalo by sa konštatovať, že z hľadiska frekvencie používania šlapiek počas leta neexistujú výrazné rozdiely medzi mužmi a ženami. Šlapky milujú jednoducho povedané všetci, dokonca aj malé deti. Dovoľujú nám, aby sme počas ich nosenia nemali na nohách obuté ponožky. Z tohto dôvodu sa šlapky používajú na nosenie práve v lete. Nič počas horúcich alebo tropických letných dní nie je dôležitejšie ako pohodlné nosenie bez toho, aby sa noha musela zbytočne pariť.

Tvar šlapiek je rôzny

Taktiež je veľkou pravdou, že nie sú šlapky ako šlapky. Aj dnešné šlapky sú mnohé rozdielne. Ich najčastejší rozdiel spočíva najmä v tom, že šlapky sa delia na klasické šlapky a žabky. Rozdiel medzi nimi je v tom, že žabky sa nosiam takým spôsobom, že po ich obutí máte medzi palcoom a jeho susedným prstom na nohe kus látky, prípadne umelej hmoty, záleží od toho, z akého materiálu sú žabky vyrobené. Okrem žabiek tiež existujú klasické šlapky, ktoré sú obľúbenejšie predovšetkým u pánov. Nie je však podstatný rozdiel medzi tým, či si vyberiete šlapky alebo žabky, pretože obe dokážu v plnej miere splniť svoju funkciu.

Viac

Šlapky 18 produkty

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 18 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 18 položiek