Športové doplnky

Športové doplnky

Športové doplnky nemôžu chýbať v našej ponuke. V ponuke nájdete stopky, kuželky, pumpy, gymnastické tyče, pýštalky a iné šporové doplnky.

Najlepší spôsob, akým sa môžete venovať rôznym športom je svoju pozornosť zamerať na športové doplnky. Mohlo by sa zdať, že športové doplnky sú skôr iba záležitosť pre ľudí, ktorí už nevedia, čo by si kúpili. ...

Športové doplnky nemôžu chýbať v našej ponuke. V ponuke nájdete stopky, kuželky, pumpy, gymnastické tyče, pýštalky a iné šporové doplnky.

Najlepší spôsob, akým sa môžete venovať rôznym športom je svoju pozornosť zamerať na športové doplnky. Mohlo by sa zdať, že športové doplnky sú skôr iba záležitosť pre ľudí, ktorí už nevedia, čo by si kúpili. Pravdou však ešte stále zostáva, že sú to práve športové doplnky, ktoré vám umožnia dosahovať lepšie športové výsledky.  Nech sa páči, pozrite si našu kategóriu s názvom športové doplnky a uvidíte, že si v nej nájdete práve tie športové doplnky, ktoré potrebujete. Sme si istý, že práve v tejto kategórií vás zaujmú rozličné športové doplnky, ktoré vám pomôžu v dosahovaní ešte lepších športových výsledkov.

Aké poznáme športové doplnky?

Je pravdou, že pod pojmom športové doplnky si môžeme predstaviť rozličné predmety. Preto sa v nasledujúcich riadkoch pokúsime o priblíženie toho, čo všetko by sme mohli zaradiť medzi športové doplnky. Patria k nim napríklad stopky. Sú to práve stopky, ktoré vám umožnia presne a hlavne efektívne si merať čas, napríklad čas behu alebo plávania. Môžete si tak presne odmerať vaše športové výkony, ktoré si môžete uložiť do pamäte stopiek alebo zapísať do notesa. Medzi ďalšie športové doplnky určite patria aj kuželky. Ide o skutočne efektívne športové doplnky, ktoré môže slúžiť napríklad na trénovanie slalomu. Okrem nich medzi športové doplnky určite patria aj píšťalky.  Určite si spomeniete na staré dobré školské časy, kedy naši telocvikári používali píšťalky. Bez píšťalky sa veru dnes nezaobíde ani žiaden tréner. V neposlednom rade je potrebné spomenúť, že medzi športové doplnky tiež patria aj pumpy. Keď máte napríklad fitness lopty alebo aj lopty na futbal či basketbal, určite vám práve pumpy môžu padnúť vhod.

 

 

 

 

 

Viac

Športové doplnky 117 produkty

Podkategórie

 • Stopky

  Stopky

  Určite ste si počas školských čias všimli, že telocvikári používajú stopky. Taktiež stopky používajú aj mnohí tréneri profesionálnych športovcov. Výnimkou však nie je ani to, ak sa stopky rozhodnú používať športovci sami od seba.  Stopky sa používajú pri trénovaní profesionálnych športovcov. Sú však vhodné aj pre tých, ktorý sa športu nevenujú na profesionálnej úrovni. Pomocou nich však môžete podávať čoraz lepšie športové výkony. Slúžia na efektívne meranie času. Efektívne v tom zmysle, že pomocou nich dokážete merať nielen minúty alebo sekundy, ale tiež aj stotiny.

  Stopky  v rôznych formách

  V minulosti sa často používajú ručičkové stopky. Pamätáte si hodinky, ktoré v minulosti nosili páni z lepšej spoločnosti na krku? Podobné boli v minulosti aj stopky. Podobne ako dnešné digitálne stopky, tak aj ručičkové stopky sa nosili na krku. Veľ a trénerov profesionálnych športovcov si na ručičkové stopky zvyklo do takej miery, že na ne nedajú dopustiť a používajú ich do dnešných dní. V dnešnej modernej dobe sú však veľmi obľúbené digitálne stopky. Podobne ako ručičkové stopky, tak aj digitálne stopky dokážu s presnosťou merať čas.

  Tajomstvom je ich jednoduchosť

  Stopky, nezávisle od toho, či sa jedná o ručičkové alebo moderné digitálne majú pri trénovaní a dosahovaní športových výkonov svoje nenahraditeľné miesto. Pri stopkách platí, že čím sú jednoduchšie, tým  je jednoduchšie aj ich používanie.  Najčastejšie sa môžete stretnúť so stopkami, ktoré fungujú na baterky, ktoré sa dávajú do hodiniek. Sú to baterky, ktoré sú malé a majú kruhový tvar. Taktiež však existujú stopky a platí to najmä pri digitálnych stopkách, že fungujú pomocou alkalických bateriek. Závisí teda od vás, pre aké stopky sa rozhodnete. 

 • Kuželky
 • Píšťalky

  Píšťalky

  Pokiaľ si myslíte, že stopky sú jediné pomôcky, ktoré najčastejšie používajú telocvikári alebo tréneri profesionálnych športovcov, tak sa mýlite. Okrem stopiek  títo ľudia často používajú aj píšťalky. Na rozdiel od stopiek sa píšťalky v priebehu času vôbec nezamenili. Ako to už dnes býva, rozdiel medzi píšťalkami je iba v tom, z akého materiálu sú vyrobené. Píšťalky spolu so stopkami patria medzi akýsi základný symbol telocvikárov a trénerov. Skúste si spomenúť na staré, pre niekoho dobré, pre niekoho možné zlé, školské časy. Do dnešných dní azda neexistuje telocvikár, ktorý by nepoužíval píšťalku.

  Nie je píšťalka ako píšťalka

  Ako sme už vyššie spomenuli, tak píšťalky sa v priebehu času nezmenili. Áno, to je skutočne pravda, ale na druhej strane je taktiež potrebné dodať, že sa zmenil ich dizajn. Samotný tvar sa však vôbec nezmenil. Stále má každá píšťalka guľatý tvar spolu s priestorom určeným na ústa. Medzi nimi sa nachádza guľa, ktorá zabezpečuje vysoký tón pri použití píšťalky. Okrem toho obsahuje každá píšťalka aj šnúrku, aby sa dala pohodlne nosiť na krku. Zmena píšťalky nastala v dizajne tak, že podobne ako s inými predmetmi, tak aj s píšťalkami sa dizajnéri dokážu riadne vyhrať.

  Rozdielnosť medzi píšťalkami však existuje

  Vieme, môže sa na prvý pohľad zdať, že vôbec neexistuje žiadny rozdiel medzi píšťalkami. Hoci sa v priebehu rokov nezmenili, stále platí, že rozdielnosť medzi píšťalkami je spôsobená materiálom, z ktorého sú vyrobené. Najlacnejšie a najpoužívanejšie sú píšťalky vyrobené z plastu. Ich jediná nevýhoda spočíva v tom, že sú menej odolné. Rovnako ako iné výrobky z plastu, tak aj plastové píšťalky sa môžu v dôsledku tvrdého pádu poškodiť. Oveľa odolnejšie sú píšťalky vyrobené z kovového materiálu. Tieto píšťalky sú určené najmä pre tých, ktorí píšťalky používajú pravidelne. Sú odolnejšie, preto aj dlhšie vydržia. 

 • Pumpičky

  Pumpičky

  Tak ako je pre trénera alebo telocvikára typická píšťalka, tak je pre ľudí, ktorí sa pravidelne venujú loptovým hrám typická pumpička. Rovnako ako pri stopkách, tak aj pri pumpičkách platí, že pumpičky sa v priebehu času nemenia. Skoro vôbec sa nezmenil ich tvar alebo veľkosť.  Ešte stále poznáme pumpičky, ktoré svojim vzhľadom vyzerajú ako cestovné pumpičky. Na druhej strane však existujú aj pumpičky, ktoré sa síce neodlišujú dizajnom, ale obsahujú praktický výsuvný panel. Oba druhy pumpičiek majú však prijateľné rozmery, preto vôbec nie sú náročné na prenášanie.

  Na čo sa využívajú pumpičky?

  Je veľa možností a príležitostí, pri ktorých je možné používať pumpičky. Existuje pumpička, ktorá je určená na nafukovanie bicyklov. Presne toto je tá pumpička, ktorú sme označili ako cestovnú pumpičku. Táto pumpička má veľmi prijateľné rozmery, takže pokiaľ je bicykel vašim každodenným spoločníkom, kľudne ju môžete nosiť so  sebou v taške. Existuje však aj pumpička, ktorá je určená na nafukovanie lôpt. Presne toto je tá pumpička, ktorá obsahuje praktický výsuvný panel. Je to z toho dôvodu, že nafukovanie lôpt musí prebiehať na rovnom povrchu a tento panel tomu môže dopomôcť.

  Výhody každej pumpičky

  Podobne ako o iné predmety, tak aj pri pumpičkách platí, že je potrebné sa o ne starať.  Je však treba pripomenúť, že starostlivosť o pumpičky vôbec nie je náročná. Postačí, ak ju v závislosti od používania umyjete z času na čas pomocou handry a teplej mydlovej vody. Rovnako ako pri iných predmetoch, tak aj pri pumpičkách platí, že niektoré časti sa časom opotrebujú. V prípade pumpičiek s výsuvným panelom sú to ihly. Presne to je dôvod, prečo je možné k týmto pumpičkám kúpiť praktické ihly. Dajú sa veľmi ľahko vymeniť, takže by to nemal byť problém. Ak jazdíte na bicykli alebo hrávate loptové hry, tak pumpičky sú pre vás priam nevyhnutné.

   

 • Basebal

  Basebal

  Určite ste si všimli, že počas posledných dvoch desaťročí začali do našej kultúry prenikať prvky americkej a anglickej kultúry. Odborníci z oblasti humanitných a spoločenských viet túto skutočnosť nazývajú  kultúrna difúzia. Ide o proces, v ktorom prvky jednej kultúry začínajú postupne prenikať  do inej kultúry.  V dôsledku prenikania americkej a anglickej kultúry sa stáva, že čoraz viac ľudí sa začína venovať a zaujímať o basebal. Ide o typickú americkú hru. Basebal však nie je hra, ktorá má svoje pevné miesto v USA, ale taktiež aj v Anglicku. Čoraz viac ľudí však začína zisťovať, že basebal je skutočne výnimočná hra.

  Basebal je hlavne spoločenská hra

  Ak ste ešte nikdy nevideli na vlastné oči, ako sa hrá basebal, tak ste sa s ním určite stretli v amerických alebo anglických filmoch. Skúste si spomenúť na to, koľko hráčov musí byť počas hrania basebalu prítomných. Presne to je tajomstvo a zvláštnosť basebalu. Každý hráč má svoje jedinečné miesto a úlohu, ktorá je v celom procese hrania basebalu nenahraditeľná a zároveň skutočne veľmi výnimočná.  Môžeme preto konštatovať, že basebal nie je taká hra ako futbal, hokej, basketbal alebo volejbal, kde väčšina hráčov, s výnimkou brankárov (o ktorých sa v prípade basketbalu nedá hovoriť).

  Prečo práve basebal?

  Basebal je hra, ktorá je výnimočná v tom, že ju môžu hrať skutočne všetci, bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Basebalu sa preto venujú nielen muži, ale aj ženy či dievčatá. Je však pravdou, že basebal v prevažnej miere hrávajú najmä muži. Na to, aby ste sa mohli venovať basebalu je potrebné, aby ste vlastnili viacero pomôcok. Samozrejme, závisí to od toho, akú pozíciu v rámci basebalu máte. Ak ste chytač, budete potrebovať baseballovú rukavicu. Pokiaľ ste odpaľovač, budete potrebovať basebalovú raketu. Každý, kto sa venujú basebalu by mal mať aspoň jednu basebalovú loptu. 

 • In-line korčule
 • Outdoor camping
 • Basketbal
 • Kolobežky

  Kolobežky

  V dnešnej dobe, kedy čoraz viac ľudí vykonáva sedavé zamestnanie sa do pozornosti dostáva práve zdravý životný štýl, ktorý je nenávratne spojený s pohybom.  Pokiaľ  bývate aj pracujete v jednom meste, častokrát sa musíte z domu do práce premiestňovať autom alebo MHD. Pokiaľ to však do práce pešo nemáte až tak ďaleko, mohli by ste pouvažovať napríklad nad kúpou kolobežky.  Kolobežky boli veľmi populárne približne pred siedmimi rokmi. V dnešnej dobe v súvislosti so zdravým životným štýlom sa však kolobežky stávajú čoraz obľúbenejšie.

  Kolobežky bývajú rôzne...

  Taktiež sa aj na kolobežkách prejavil zub času. Máme to na mysli v pozitívnom zmysle slova. Pokiaľ sa pozriete na súčasné moderné kolobežky zistíte, že je to skutočne pravda. Dnešné moderné kolobežky vynikajú moderným dizajnom a spracovaním. Za používanie kolobežky na cestu do a z práce alebo školy by ste sa preto nemali vôbec hanbiť, skôr naopak. Kolobežka dnešného spracovania by sa tak mohla stať pre vás moderný pomocník. Môže sa taktiež stať súčasťou vášho unikátneho životného štýlu. Kolobežky, podobne ako tomu bolo v minulosti sa teda opäť dostávajú do módy.

  Jednoduchosť a praktickosť

  Pravidelné a časté používanie kolobežiek možno vyplýva aj z toho, že vôbec nie sú náročné na údržbu. Postačí ich, samozrejme, podľa toho, ako často ich používate umyť pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode.  Veľa kolobežiek, ktoré ponúkajú dnešné e-shopy sú aj skladateľné.  V praxi sa to prejavuje tak, že ich kolobežku je možné pred použitím rozložiť a následne po použití jednoducho a ľahko zložiť. Toto je ďalší z dôvodov, ktorý by vás mohol presvedčiť o tom, že moderné kolobežky by ste mali pravidelne používať. Predsa len, pre každého človeka je dôležitý pohyb. 

 • Skateboardy
 • Odrážadlá
na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 117 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 117 položiek