Futbalové rukavice

Futbalové rukavice

Futbalové rukavice

Základnou výbavou každého futbalistu sú jednoznačne kvalitné a veľmi dobré futbalové kopačky a futbalová lopta. Okrem futbalky a obuvy na futbal, by ste nemali zabúdať ani na futbalové rukavice. Je síce pravdou, že pri futbale človek používa najmä svoje nohy, ale taktiež občas musí odražiť loptu na futbal aj pomocou svojich rú...

Futbalové rukavice

Základnou výbavou každého futbalistu sú jednoznačne kvalitné a veľmi dobré futbalové kopačky a futbalová lopta. Okrem futbalky a obuvy na futbal, by ste nemali zabúdať ani na futbalové rukavice. Je síce pravdou, že pri futbale človek používa najmä svoje nohy, ale taktiež občas musí odražiť loptu na futbal aj pomocou svojich rúk. Je preto nevyhnutné vlastniť futbalové rukavice, ktoré budú určite užitočné pre každého futbalistu, najmä pre toho, kto sa venuje futbalu, respektíve hraje futbal ako bránkar. Vtedy vystupuje potreba vlastniť futbalové rukavice na prvom mieste.

Rôzne rukavice

Podobne ako medzi kopačkami, teda obuvou na futbal, medzi futbalovými loptami, teda loptami na futbal, tak aj medzi rukavicami na futbal existujú značné rozdiely. V prom rade by ste mali pri výbere futbalových rukavíc dbať na správnu veľkosť. Nie je totiž vôbec pravdou, že by bola futbalová rukavica ako futbalová rukavica. Futbalové rukavice, sa podobne ako zimné rukavice, určené na bežné nosenie, vyrábajú v rôznych veľkostiach. Mali by ste preto veľmi dobre vedieť a poznať veľkosť rukavíc, ktoré si zvyknete kupovať na nosenie počas zimy. Toto je najlepšia pomôcka, ktorá vám uľahčí výber futbalových rukavíc.

Pre koho sú vlastne futbalové rukavice?

Ak z času na čas sledujete futbal, či už v televízií alebo naživo, určite ste si všimli, že rukavice na futbal nosia predovšetkým brankári. Preto sa futbalovým rukaviciam taktiež zvykne hovoriť aj brankárske rukavice. Je to práve preto, že primárne sa futbalové rukavice vyrábajú pre brankárov. Brankár musí predsa zabrániť strelbe lopty do brány a nie vždy mu na to postačia nohy, na ktorých má obuté kopačky. Z času na čas musí na obranu použíť aj svoje ruky, ktoré je však potrebné si chrániť, takže futbalové rukavice by mali byť pre každého brankára na prvom mieste.

Viac

Futbalové rukavice 29 produkty

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 29 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 29 položiek