Činky pre ženy, na aerobik a na zumbu

Činky pre ženy, činky na aerobic, činky na zumbu u nás nájdete za najlepšiu cenu. V ponuke sú tieto lacné a kvalitné činky. Činky sú vhodné na cvičenie a posilňovanie.

Ak patríte medzi nadšencov fitness a posilňovania, tak asi veľmi dobre viete, že existujú taktiež aj špecifické činky pre ženy, na aerobik a zumbu. Môžete sa taktiež stretnúť aj s...

Činky pre ženy, činky na aerobic, činky na zumbu u nás nájdete za najlepšiu cenu. V ponuke sú tieto lacné a kvalitné činky. Činky sú vhodné na cvičenie a posilňovanie.

Ak patríte medzi nadšencov fitness a posilňovania, tak asi veľmi dobre viete, že existujú taktiež aj špecifické činky pre ženy, na aerobik a zumbu. Môžete sa taktiež stretnúť aj s pomenovaním činka pre dámy. Tieto činky sú, ako už z ich pomenovania vyplýva, určené na cvičenie a posilňovanie pre ženy. Je to z toho dôvodu, že ženské telo je fyziologicky inak stavané ako mužské. Toto je dôležitá skutočnosť, ktorú je potrebné zohľadniť nielen pri nastavení tréningového plánu, ale tiež aj používaní posilňovacích pomôcok. Činky pre ženy, na aerobik a na zumbu sú preto vyrábané v nižšej hmotnosti v porovnaní s činkami určenými na posilňovanie pre mužov.

Aké sú činky pre ženy, na aerobik a na zumbu?

Ženy pri pravidelnom posilňovaní väčšinou nenaberajú na svalovej hmote v tak intenzívnej miere ako je tomu u mužov. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že ženy majú v tele oveľa menej rastového hormónu ako muži. V prípade žien preto nie je potrebné vykonávať posilňovanie pomocou činiek vyššej hmotnosti ako je tomu u mužov. Práve pre ženy sú určené činky, ktorým sa tiež hovorí aj dámske činky alebo činky pre dámy. Tieto činky sa vyznačujú najmä tým, že sú vyrobené z rôznych materiálov. Bodaj by aj nie, keď na dnešnom trhu je možné kúpiť jeden druh výrobkov v rôznych prevedeniach. Nájdete tak činky pre ženy z ocele, liatiny či plastu.

Kde sa dajú využiť činky pre ženy, na aerobik a na zumbu?

Ako už z ich samotného pomenovania vyplýva, tak činky na aerobik sa dajú využiť najmä počas dynamického cvičenia, medzi ktoré určite patria aerobik či v poslednej dobe čoraz viac obľúbená zumba. Ide o cvičenia, pri ktorých sa vo výraznej miere uplatňuje pohyb. To je aj odpoveď na otázku, prečo sa vyrábajú činky pre ženy v nižších hmotnostiach v porovnaní s činkami pre mužov. Aerobik a zumba sa vyznačujú vykonávaním rytmických pohybov, pri ktorom je vhodné držanie činiek pre ženy s nižšou hmotnosťou, aby bolo možné sa hýbať jednoducho a hlavne pohodlne. 

Viac

Činky pre ženy, na aerobik a na zumbu 4 produkty

Zobraziť 1 - 4 z 4 položiek
Zobraziť 1 - 4 z 4 položiek